Справа № 2-141/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2010 року Путильський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді Лисака І.Н.
при секретарі Танасійчук Н.М.
за участю представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Путила цивільну справу за позовом Чернівецького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави до ОСОБА_2 про стягнення збитків, завданих лісовому господарству України самовільною рубкою лісу, на користь місцевого бюджету Сергіївської сільської ради в сумі 7654,76 грн., та судових витрат на користь держави,
з ’ я с у в а в :
Позивач в особі Чернівецького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави звернувся з позовною заявою до суду про стягнення з ОСОБА_2 7654,76 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що останній 08 березня 2008 року в обході № 5 кварталу 21 ІІ групи лісів Шурдинського лісництва здійснив самовільну рубку 1 дерева загальним об’ємом 4,19 мі, чим завдав збитки лісовому господарству на суму позову, які відповідно до Бюджетного кодексу України підлягають відшкодуванню до держави.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсягу відповідно до викладених в заяві обставин.
Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав та пояснив, що дійсно вчинив рубку 1 сироростучого дерева діаметром у пні 80 см для виготовлення з нього переходу через річку до його будинку. Стверджує, що після повені 2008 року міст був змитий водою, а на неодноразові звернення до сільської ради відновити перехід реагувань не було через відсутність коштів. Оскільки він є батьком трьох малолітніх дітей, які відвідують школу, він вирішив зробити міст самостійно, таким чином забезпечивши дітей безпечним проходом через ріку. Після самовільної рубки на наступний день виписав в лісгоспі дану деревину, сплативши 1040 грн. Через це просить суд зарахувати дану суму та відмовити у позові.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши додані до позовної заяви матеріали справи, давши їм правову оцінку, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.
Так, відповідач визнав вчинення ним самовільної рубки одного дерева шириною стовбура на пні 80 см. Але судом встановлено, що і визнано представником позивача та підтверджено показами свідка, що дана деревина була використана на усунення наслідків стихійного лиха, тобто відновлення переходу через річку з метою запобігання інших негативних наслідків, які би могли виникнути через подолання перешкоди малолітніми дітьми. Оскільки відповідно до постанов КМУ обов’язок по ліквідації наслідків стихійного лиха через паводки 23-28 липня 2008 року покладений на державний бюджет, а отримувачем грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, відповідно до п.15 ст.48 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, є місцеві бюджети з подальшим їх розподіленням та спрямуванням 65% до Державного бюджету України, то суд вважає, що відповідач діючи в стані крайньої необхідності державні витрати по відновленню переходу через річку взяв на себе, тому з метою запобіганню звернень до державних органів з позовами про відшкодування понесених витрат по відновленню мосту слід сплачені ним 1040 грн. за вказану деревину зарахувати для відшкодування шкоди.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч.2 ст. 1171, ст.1193 ЦК України, ст.ст.105,107 Лісового кодексу України, ст.ст. 88, 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_2 1040 (одну тисячу сорок) грн. на користь місцевого бюджету Сергіївської сільської ради Путильського району Чернівецької області в рахунок відшкодування збитків, завданих самовільною рубкою одного дерева, 120 (сто двадцять) грн. витрат на ІТЗ на р/р 31215259700189 УДК у Путильському районі ОКПО 23246040, 51 грн. судового збору на користь держави.
Рішення в частині стягнення збитків після зарахування отриманих за квитанцією № 494 від 5.03.2010 року Карпатським ДСЛГ АПК до бюджету Сергіївської сільської ради вважати виконаним.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя