Справа № 2-604/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р АЇ Н И
22 березня 2010 року
Ніжинський міськрайонний суд в складі:
головуючого- судді СКАЛОЗУБ О.М.
при секретарі – Полєтавкіній М.О.
за участі позивачки – ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Ніжин цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Лосинівської селищної ради про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 в своїй заяві і в судовому засіданні просить визнати факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 являється її рідною тіткою (рідною сестрою її матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2) та визначити додатковий строк тривалістю у два місяці для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її рідної тітки ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лосинівка Ніжинського району, посилаючись на те, що після смерті тітки відкрилася спадщина на 1/3 частину жилого будинку АДРЕСА_1.
Співвласниками вищевказаного будинку являюється також вона та її син ОСОБА_4 (по 1/3 кожний ).
Заповіту ОСОБА_2 не залишила. Спадкоємців за законом першої черги після її смерті не залишилося.На день смерті ОСОБА_2 разом з нею в будинку АДРЕСА_1 проживала та була зареєстрована тільки вона - її племінниця.
Оскільки, у відповідності до Цивільного кодексу УРСР, 1963 року, який діяв на той час, вона не являлася спадкоємицею, то до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини вона не зверталася.
Після прийняття Цивільного Кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2004 року, вона, відповідно до ст. 1265 Кодексу, являється спадкоємицею за законом п’ятої черги.
п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України вказує, що «правила книги шостої Цивільного кодексу України ( спадкове право ) застосовується також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом».
Отже, на даний час вона має право і може прийняти спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 рідної тітки ОСОБА_2.
Через свою юридичну необізнаність вона не знала про зміни в законодавстві і про те, що може використати своє право, як спадкоємниця. Дана обставина і являється причиною того, що на протязі 6-ти місяців з дня набрання чинності новим Цивільним кодексом (з 01.01.2004 року ) не подала заяви нотаріусу про прийняття спадщини.
Крім того, нотаріус не може видати їй свідоцтво по право на спадщину, оскільки в її документах допущена помилка, із -за якої вона не може доказати свої родині відносини з рідною тіткою ОСОБА_2.
Факт родинних відносин між нею, матір’ю ОСОБА_3 та ОСОБА_2 підтверджуються їх свідоцтвами про народження.
Її мати ОСОБА_3 після укладення шлюбу з її батьком взяла його прізвище «ОСОБА_3».
Свідоцтво ж про її народження виписане на прізвище «ОСОБА_3». Прізвища батьків також вказані в даному свідоцтві, як «ОСОБА_5» та «ОСОБА_3».
На прізвище «ОСОБА_3» виписаний також її паспорт та всі інші документи, які видавалися їй на протязі життя.
Після розірвання шлюбу з її батьком в кінці 1950-х років мати знову взяла своє дівоче прізвище «ОСОБА_3».
Свідоцтва про розірвання шлюбу батьків не залишилося. Відділ РАЦС на її запит дав відповідь про відсутність актового запису про розірвання шлюбу між ОСОБА_5 та ОСОБА_3.
Той факт, що вона являється дочкою ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та племінницею ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується свідоцтвами про народження її тітки та матері, свідоцтвом про укладення шлюбу матері, де її дошлюбне прізвище вказане, як «ОСОБА_3», довідками сільської ради, довідкою відділу РАЦС.
Представник відповідача у попереднє судове засідання не з'явився.Відпоідач подав до суду заяву, в якій позов визнав, просить справу розглянути у відсутності його представника.
На підставі ч. 4 ст. 130 ЦПК України суд ухвалює судове рішення у попередньому судовому засіданні у разі визнання позову в порядку встановленому цим Кодексом.
Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов законний, обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання позовних вимог відповідачем суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, яка на день смерті постійно проживала і була зареєстрований в АДРЕСА_1. Спадкоємців які б мали право на спадкування у першу чергу немає. Згідно ст. 1265 ЦК України у п'яту чергу право на спадкування за законом має ОСОБА_1-племінниця ОСОБА_2
Факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 підтверджується слідуючими документами:
свідоцтвами про народження ОСОБА_2 та ОСОБА_3, свідоцтвом про укладення шлюбу ОСОБА_3, де її дошлюбне прізвище вказане, як «ОСОБА_3», довідками сільської ради, довідкою відділу РАЦС.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України строк для прийняття спадщини встановлений тривалістю в шість місяців.
Згідно зі ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За таких обставин суд вважає за необхідне встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 являється, рідною тіткою ОСОБА_1 (рідною сестрою матері ОСОБА_1 - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2),а також визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю у два місяці для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її рідної тітки - ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лосинівка Ніжинського району.
Керуючись ст.ст. , 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10,11,60,174,212-215,218,259 ЦПК України,-
в и р і ш и в:
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 являється, рідною тіткою ОСОБА_1 (рідною сестрою матері ОСОБА_1 - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2).
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю у два місяці для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її рідної тітки ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лосинівка Ніжинського району.
На рішення може бути подано до Чернігівського апеляційного суду через Ніжинський міськрайсуд заяву про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів після його проголошення, а апеляційну скаргу протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ:СУДДЯ НІЖИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙСУДУ О.М.СКАЛОЗУБ
- Номер: 2-зз/598/3/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-604/2010
- Суд: Збаразький районний суд Тернопільської області
- Суддя: Скалозуб Олександр Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.11.2019
- Дата етапу: 23.12.2019
- Номер:
- Опис: про стягнення аліментів на дитину.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-604/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Скалозуб Олександр Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.08.2010
- Дата етапу: 31.08.2010