Справа № 2-а-152б/09
УХВАЛА
2 квітня 2009 року смт. Великий Березний
Великоберезнянський районний суд Закарпатської області як адміністративний суд в складі
головуючого - судді Животова Є.Г.,
за участі секретаря судового засідання Чорнякової О.С. ,
позивача ОСОБА_1 ,
представників відповідачів: Мулеси В.І., Мулеси О.М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань 1, в смт. Великий Березний, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Перечинської міської територіальної виборчої комісії та Перечинської міської ради Закарпатської області про скасування рішення вищезазначеної виборчої комісії, заборону приймати участь в засіданнях цієї виборчої комісії одному з її членів та зобов'язання органу місцевого самоврядування затвердити членом Перечинської міської ТВК особи висунутої виборчим блоком політичних партій «Народний блок Литвина»,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Перечинського районного суду Закарпатської області як адміністративного суду від 16.03.2009 в складі колегії з трьох суддів задоволено заяву одного з суддів про самовідвід і передано справу на розгляд Великоберезнянського районного суду як адміністративного суду внаслідок неможливості утворення нового складу суду для розгляду даної справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 172 КАС України рішення, дії чи бездіяльність виборчих
комісій, членів цих комісій, оскаржуються до місцевого загального суду як
адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії, а така, як вбачається з
позовної заяви, знаходиться в м. Перечин Закарпатської області.
Відповідно до вимог ст. 23 КАС України усі адміністративні справи в суді першої інстанції, крім випадків, встановлених КАС України, розглядаються і вирішуються суддею одноособово, а виключення передбачені ст. 24 КАС України даної справи та загальних місцевих судів як адміністративних не стосуються.
Отже, після задоволення заяви про самовідвід одного з суддів Перечинського районного суду, відсутні перешкоди для розгляду справи одноособово одним з інших суддів цього місцевого загального суду як адміністративного суду.
Оскільки, з урахуванням вищевикладеного, розгляд справи Великоберезнянським районним судом як адміністративним судом призведе до порушення встановлених ч. 1 ст. 19 та ч. 5 ст. 172 КАС України правил територіальної підсудності, справа підлягає передачі за підсудністю до іншого адміністративного суду відповідно до вимог ст. 22 КАС України.
Керуючись п.3 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Передати дану адміністративну справу до Перечинського районного суду Закарпатської області як адміністративного суду для розгляду за територіальною підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Великоберезнянський районний суд як адміністративний суд шляхом подачі протягом п'яти днів після ЇЇ проголошення заяви про апеляційне оскарження та наступного подання протягом десяти днів після цього апеляційної скарги (остання може бути подана в строк, передбачений для подання вищезазначеної заяви) і набере законної сили після закінчення вищезазначених строків, якщо її не буде оскаржено, або після апеляційного розгляду справи, якщо ухвалу не буде скасовано.