Судове рішення #8856703

2-3838\08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

21 жовтня 2008 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді НежуриВ.А.,

при секретарі Зологіній Т.В.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ

Позивачка звернулася в суд із позовом до Міністерства юстиції України про визначення додаткового строку для прийняття спадщину за законом, яка відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її бабусі - ОСОБА_3

В подальшому до участі в справі в якості належного відповідача було залучено ОСОБА_2. сина спадкодавця за законом і за заповітом.

Позивачка і її представник підтримали заявлені вимоги в судовому засіданні, зазначивши, що вона є спадкоємцем померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3, своєї бабусі, за правом представлення, так як її батько ОСОБА_2., син спадкодавця, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

В липні 2007 року вона звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але їй було відмовлено у прийнятті заяви, у зв'язку із відсутністю документального підтвердження факту родинних відносин із бабусею і батьком. Після цього вона займалися збиранням цих доказів і повторно звернулася до нотаріальної контори в лютому 2008 року, де їй знов було відмовлено у прийнятті заяви, у зв'язку із пропуском встановленого законом строку подачі заяви і рекомендовано звернутися до суду для вирішення цього питання.

Відповідач в судовому засіданні категорично заперечував проти задоволення позову, оскільки на його погляд позивачка не навела жодної поважної причини пропуску строку для прийняття спадщини, і крім того, вона взагалі не цікавилася життям бабусі.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно статей 1216 і 1217 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), яке здійснюється за заповітом або за законом.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3 (а.с. - 39).

Відповідач ОСОБА_2., син померлої, є її спадкоємцем першої черги за законом, а також на підставі заповіту (а.с. - 44 об., 47 об.).

Позивачка, онука померлої, мала право спадкувати після неї за правом представлення, в порядку ст. 1266 ЦК України, так як її батько ОСОБА_2., син спадкодавця помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с- 5, 6).

Відповідач своєчасно подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті своєї матері, і 31.01.2008 року отримав свідоцтво про право на спадщину за законом (а.с. - 52).

Позивачка 19.02.2008 року звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але їй було відмовлено у прийнятті заяви у зв'язку із пропуском строку і запропоновано звернутися до суду для вирішення цього питання (а.с. - ).

У своїй заяві позивачка зазначає, що вона в липні 2007 року навідалась до (нотаріальної контори для написання заявою про прийняття спадщини, але оскільки у неї були відсутнє документи, що підтверджують факт родинного зв'язку із бабусею, вона не ; подала заяву, а отримала відповідні запити для отримання інформації на підтвердження родинного зв'язку. Після чого вона намагалася отримати дублікат свідоцтва про народження свого батька, так як оригінал був загублений, і лише в лютому 2008 року вона подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. З огляду на те, що заява була подана з пропуском шестимісячного строку, в нотаріальній конторі відмовили у прийнятті заяви.

Аналізуючи причини пропуску позивачкою строку для подачі заяви до нотаріальної контори суд прийшов до висновку, що їх не можна визнати поважними, оскільки жодного документального підтвердження обставин, які б об'єктивно перешкоджали своєчасному зверненню до нотаріальної контори із відповідною завою, позивачка суду не надала.

Єдиний письмовий доказ, що є в матеріалах справи, відповідь органу ЗАГС м. Беелітц (Німеччина) на запит позивачка щодо народження її батька датований 14.03.2008 рокую, тобто вже після звернення із заявою до нотаріальної контори (19.02.2008 року).

Враховуючи встановлені обставини, а також категоричну не згоду відповідача із пред'явленим позовом, суд визнав його безпідставним, і таким, що не підлягає задоволенню

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1266 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 58-60, 212-215   ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10 - денного строку для подання заяви про апеляційне оскарження якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження подано, але/апеляційна скарга не була подана у 20- денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація