Справа № 22-ц-4095/2008 року Головуючий 1 інстанції:
Категорія - „сімейні" Вікторов В.В.
Доповідач: Піддубний P.M.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2008 року. м. Харків
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області у складі:
Головуючого судді Малінської С.М.,
суддів Кіся П.В., Піддубного P.M.,
при секретарі Каплоух Н.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на ухвалу Ленінського районного суду м.Харкова від 18 липня 2008 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення неустойки (пені) за несвоєчасну сплату аліментів, -
встановила:
У травні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3, в якому просила стягнути з відповідача неустойку (пеню) за несвоєчасну сплату аліментів, посилаючись на те, що на підставі рішення Ленінського районного суду м.Харкова відповідач забов'язаний сплачувати аліменти на утримання їх сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, але з грудня 2007 року аліменти не сплачує, на 01 травня 2008 року має заборгованість у розмірі 1403грн., у зв'язку з чим на підставі ст. 196 СК України просила стягнути на її користь неустойку у розмірі 1 відсотка від суми заборгованості за кожен день прострочення, а всього 1257, 42 грн..
Ухвалою Ленінського районного суду м.Харкова від 18 липня 2008 року провадження у справі зупинено до вирішення цивільної справи за позовом ОСОБА_3 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_5 до ОСОБА_6, третя особа орган опіки та піклування Ленінської районної у місті Харкові ради про визначення місця проживання дитини, скасування постанови Ленінського районного суду м.Харкова про стягнення аліментів.
23 липня 2008 року ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій просила вищевказану ухвалу суду скасувати, направити справу для розгляду в порядку цивільного судочинства, відкривши провадження у справі, посилаючись на те, що вирішення справи про визначення місця проживання дитини і скасування постанови про стягнення аліментів ніяким чином не перешкоджає розгляду справи про стягнення неустойки за несвоєчасну сплату аліментів, оскільки ця неустойка пов'язана з невиплатою аліментів за минулий період часу.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Постановляючи ухвалу про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення неустойки, суд першої інстанції виходив з того, що розгляд цієї справи є неможливим до вирішення цивільної справи за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_6 про визначення місця проживання їх сина та скасування постанови про стягнення з ОСОБА_3 аліментів на його утримання.
Проте, з такими висновками погодитись не можна.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 201 ЦП К України суд забов'язаний зупинити
провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої
справи, що розглядається в порядку цивільного судочинства. .
Як убачається із матеріалів справи, у провадженні Ленінського районного суду м.Харкова знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_3 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , третя особа орган опіки та піклування Ленінської районної у місті Харкові ради про визначення місця проживання дитини, скасування постанови Ленінського районного суду м.Харкова про стягнення аліментів.
Зупиняючи провадження, суд першої інстанції не навів підстав, з яких дійшов висновку про неможливість розгляду справи про стягнення неустойки до вирішення іншої з урахування того, що позивачка ОСОБА_2 у своєму позові просить стягнути неустойку за минулий період часу, з огляду на існуючу заборгованість відповідача зі сплати аліментів за грудень 2007 року - квітень 2008 року, і ця заборгованість не є предметом розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до неї.
За таких обставин у суду першої інстанції не було достатніх підстав зупиняти провадження у справі, з зв'язку з чим ухвала Ленінського районного суду м.Харкова від 18 липня 2008 року підлягає скасуванню, справа - направленню для розгляду до суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 303. 304. п.4 ч.2 ст. 307. 312. 313, п.6 ч.1 ст. 314, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Ухвалу Ленінського районного суду м.Харкова від 18 липня 2008 року скасувати, справу направити для розгляду до суду першої інстанції.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.