Судове рішення #8848758

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22ц-4553/08     Головуючий в І інстанції Литвиненко В.М.

Категорія 26     Доповідач Кузнєцов В.О.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2008 року    Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

головуючого   - Приходченко А.П.

суддів     - Кузнєцова В.О., Кочкової Н.О.

при секретарі - Журавель Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 01 серпня 2007 року

за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді про стягнення недонарахованих щомісячних страхових виплат, -

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ВВД ФССНВУ в м. Павлограді про стягнення недонарахованих щомісячних страхових виплат.

Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 01 серпня 2007року позов ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді задоволено частково. З Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді підлягає стягненню на користь ОСОБА_1 в рахунок недонарахованих щомісячних страхових виплат за період з 01.03.2002 р. по 01.06.2007 року сума у розмірі 13845 грн. 10 коп. та зобов'язано встановити ОСОБА_1 щомісячні страхові виплати у розмірі 2565 грн.644 коп., починаючи з 01.06.2007 року з подальшим перерахуванням у випадку зміни ступеня втрати професійної працездатності та підвищення в порядку, встановленому законодавством України. В іншій частині позову відмовлено.

Не погодившись з вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 01 серпня 2007року, так як воно ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду скасуванню з відмовою у задоволенні позову, з наступних підстав.

Ухвалюючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, що при нарахуванні позивачу страхових виплат відповідач неправильно застосував норми ст.29 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та помилково застосував до розрахунку коефіцієнти росту реальної середньої заробітної плати, встановлені постановами правління відповідача, а не коефіцієнти росту середньої заробітної плати, затверджені Державним комітетом статистики України.

Однак, з таким висновком суду не можна погодитись, оскільки суд дійшов до нього порушивши норми матеріального права.

Відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі - Закон) страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.

Частиною 2 ст. 16 Закону передбачено, що безпосереднє управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюють його правління та виконавча дирекція.

Згідно зі ст. 17 Закону правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків, зокрема, спрямовує і контролює діяльність виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів, затверджує інструкцію про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів, погоджену з Національним банком України і спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, інші нормативні документи, що регламентують внутрішню діяльність Фонду.

Рішення правління Фонду, прийняте в межах його компетенції, є обов'язковим для виконання всіма страхувальниками та застрахованими.

Згідно зі ч2 ст.29 Закону відповідач зобов'язаний з 01 березня 2002 року проводити перерахунок щомісячних страхових виплат у випадку зростання у попередньому році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики. При цьому визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає.

Згідно з пп.4.4.2-4.4.4 Порядку призначення та здійснення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей), узгодженого з Міністерством праці та соціальної політики України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31.01.2002 р. №7 - при проведенні перерахування щомісячних страхових виплат з 01 березня кожного року середньомісячна заробітна плата підлягає коригуванню. Для коригування середньомісячної заробітної плати застосовується коефіцієнт, на який перераховуються щомісячні страхові виплати потерпілим (членам їх сімей) за рішення правління Фонду. Відкоригована середньомісячна заробітна плата не може перевищувати встановлену на дату настання права на перерахування максимальну величину (граничну суму) заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески до Фонду.

Перерахування щомісячних страхових виплат проводиться з урахуванням вимог абз.З ч.1 ст.34 Закону, а саме: у разі, коли потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв'язку з одним і тим самим нещасним випадком або професійним захворюванням, їх сума не повинна перевищувати середньомісячний заробіток, який потерпілий мав до ушкодження здоров'я.

Сума перерахованої щомісячної страхової виплати та пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (станом на 01 березня відповідного року) обмежується відкоригованим середньомісячним заробітком потерпілого.

Згідно з пп.3.4.4, 3.8.2 нової редакції Порядку призначення та здійснення страхових виплат застрахованим особам (членам їх сімей), затвердженого постановою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 27.04.2007 р. №24 перерахування розміру щомісячної страхової виплати проводиться виходячи з відкоригованої заробітної плати на коефіцієнт підвищення страхових виплат, затверджений правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Таким чином, проведений ВВД ФССНВУ в м. Павлограді перерахунок належних ОСОБА_1 щомісячних страхових виплат вірний та ґрунтується на вимогах закону, а висновок суду було зроблено з порушенням вимог ч.2 ст.29 Закону від 23.09.1999 року.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що оскаржуване рішення ухвалено з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому останнє підлягає скасуванню на підставі пп.3, 4 ч.1 ст.309 ЦПК України, з ухваленням по справі нового рішення про відмову ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст.303, 307, ч. 1 пп.3, 4 ст.309, 313 ЦПК України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді задовольнити.

Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 01 серпня 2007року скасувати.

ОСОБА_1 у задоволенні позову до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді про перерахунок щомісячних страхових виплат відмовити.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація