Справа № 2-1242/2008 рік
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2008 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Гудзюка І.В.,
при секретарі Хлівній Н.М.,
провівши попереднє судове засідання в залі суду в м. Смілі по цивільній справі за позовом ОСОБА_1, як законного представника неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування та розподіл спадщини, -
встановив:
Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого Радіоприладним заводом «Оризон» 3 квітня 1995 року, зареєстрованого Смілянським виробничим підрозділом ЧООБТІ, трьохкімнатна квартира АДРЕСА_1 належала ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на праві спільної сумісної власності.
29 травня 2007 року померла бабуся ОСОБА_4 - ОСОБА_6 Після її смерті залишилась спадщина, яка складається з частини вищезазначеної квартири, 2/3 частин будинковолодіння № 12 по пров. Степовому в с. Санжариха Смілянського району, грошового заощадження на рахунку ПН 61001668 у Смілянському відділенні № 3276/073 Ощадбанку України.
Спадкоємицею першої черги за законом є дочка померлої ОСОБА_3, яка спадщину прийняла шляхом подачі відповідної заяви до державної нотаріальної контори.
Оскільки, рідна мати ОСОБА_4 - ОСОБА_7, померла 30 грудня 1993 року тому, відповідно до ст. 1266 ЦК України, ОСОБА_4 має право на спадщину після смерті ОСОБА_5 за правом представлення, так як успадковує ту частку спадщини, яка належала б за законом її матері.
Спадщину після смерті ОСОБА_5 ОСОБА_4 прийняла шляхом подачі відповідної заяви до державної нотаріальної контори.
Проте, крім спору стосовно способу розділу спадщини позивачка позбавлена можливості її оформити у встановленому законом позасудовому порядку, оскільки відповідно до п.224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України затвердженої наказом МЮ України 03 березня 2004року № 20/5 нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.
Посилаючись на вказані обставини позивач звернувся в суд з позовом до відповідачки про визнання права власності в порядку спадкування та розподіл спадщини.
В ході попереднього розгляду справи сторони уклали мирову угоду і просять визнати її. За умовами угоди за ОСОБА_4 та ОСОБА_8 в рівних частнах по 1/4 визнається право власності на квартиру АДРЕСА_2. За ОСОБА_4 визнається право власності на 2/3 частини домоволодіння № 12 по провул. Степовому в с Санжариха Смілянського району, а за ОСОБА_3 визнається право власності на грошове заощадження померлої. ОСОБА_1 до підписання мирової угоди сплатив ОСОБА_3 грошову компенсацію в сумі 1500 грн. за більшу частку у спадковому майні, яке виділяється ОСОБА_4 Сторони відмовляються від взаємних претензій з приводу понесених судових витрат.
Мирова угода сторін не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому вона повинна бути прийнята судом.
Керуючись ч. 4 ст. 130, ст. 175, п.4 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Визнати мирову угоду між ОСОБА_1, як законним представником неповнолітньої ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування та розподіл спадщини, за умовами якої:
1. 1. Визначити рівними частки ОСОБА_4 та ОСОБА_6, яка померла 29 травня 2007 року, у спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_2, по 1/2 частині кожного.
2. 2. За ОСОБА_4 та ОСОБА_3 визнається право власності по 1/4 частині за кожною із них на квартиру АДРЕСА_1;
1. 3. За ОСОБА_4 визнається право власності на 2/3 частини будинковолодіння № 12 по пров. Степовому в с. Санжариха Смілянського району;
2. 4. За ОСОБА_3 визнається право власності на грошове заощадження в Смілянському відділенн, ’ № 3276/073 Ощадбанку України на рахунку № ПН 61001668.
3. 5. ОСОБА_1 сплатив ОСОБА_3 грошову
компенсацію в сумі 1500 грн. за більшу частку в спадковому майні, що виділяється
ОСОБА_4 до підписання мирової угоди.
6. Сторони відмовляються від взаємних претензій з приводу понесених судових витрат. Провадження по справі закрити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 5 денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 10 днів після подання такої заяви -апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана через міськрайонний суд і в 5 денний строк з дня проголошення ухвали без попереднього подання заяви про її оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо вона не буде скасована.