Справа №2-519
2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2008 року Чортківський районний суд Тернопільської області в складі: головуючого суду судді ПАРФЕНЮКА В. І. при секретарі ЮЖДІ Л. С,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові справу цивільного судочинства за позовом Чортківського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю, отриманої безробітним обманним шляхом, -
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2008 року Чортківський районний центр зайнятості як робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю, отриманих безробітним обманним шляхом.
В позовній заяві позивач вказав, що 20 лютого 2007 року відповідачка ОСОБА_1 звернулась в центр зайнятості в пошуку роботи та була зареєстрована як безробітна. При цьому нею було подано заяву про надання їй статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю, в якій ОСОБА_1 зазначила, що вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсії не отримує.
27 лютого 2007 року ОСОБА_1 було надано статус безробітної та призначено виплату допомоги по безробіттю.
Чортківським районним центром зайнятості було проведено звірку з Державною податковою адміністрацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, згідно якої виявилось, що ОСОБА_1 в 1-му та 2-му кварталах 2007 року отримувала дохід в Чортківському районному споживчому товаристві.
В зв'язку з цим, 12 березня 2008 року спеціалістами Чортківського районного центру зайнятості було проведено перевірку Чортківського районного споживчого товариства, під час якої виявилось, що ОСОБА_1 з 29 січня 2001 року (наказ про прийняття № 8 від 29 січня 2001 року) по 27 червня 2007 року (наказ про звільнення від 27 червня 2007 року) працювала в Чортківському районному споживчому товаристві.
За таких обставин за період з 27 лютого 2007 року по 3 січня 2008 року відповідачці незаконно було нарахована та виплачена допомогу по безробіттю в сумі 2 435 гривень 10 копійок, яку позивач просить стягнути в користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримує, просить його задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_1 позов не визнає, посилаючись на його необґрунтованість та безпідставність. Пояснила, що після звільнення з роботи в приватного підприємця ГАТЕЖА М.К. вона звернулася в Чортківський районний центр зайнятості, де їй було надано статус безробітної та призначено виплату допомоги по безробіттю. Про те, що вона ще рахується на роботі по сумісництву в Чортківському районному споживчому товаристві їй відомо не було. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити.
Суд, вислухавши пояснення сторін, свідка, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27 лютого 2007 року відповідачка ОСОБА_1 звернулась з заявою в Чортківський районний центр зайнятості про надання їй статусу безробітної та виплати допомоги по безробіттю, в якій зазначила, що вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсії не отримує.
Наказом № НТ 070227 від 27 лютого 2007 року Чортківського районного центру зайнятості відповідачці було надано статус безробітної та призначена й розпочата виплата допомоги по безробіттю.
З акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 12 березня 2008 року вбачається, що відповідачка ОСОБА_1 працювала в Чортківському районному споживчому товаристві за сумісництвом з 29 січня 2001 року (наказ № 8 від 29 січня 201 року по 27 червня 207 року (наказ № 34 від 27 червня 2007 року).
Такі обставини підтверджуються також і поясненнями свідка ОСОБА_2, матеріалами перевірки по заяві ОСОБА_1.
Згідно ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
В даному випадку мають місце не виконання відповідачкою зобов'язань перед позивачем відповідно до вимог, що звичайно ставляться, тому позовні вимоги позивача підлягають захисту шляхом стягнення в його користь з відповідачки допомоги по безробіттю, отриманої безробітним обманним шляхом.
З матеріалів справи вбачається, що за період з 27 лютого 2007 року по З січня 2008 року відповідачці незаконно було нараховано та виплачено допомогу по безробіттю в сумі 2 435 гривень 10 копійок, а тому така сума підлягає стягненню з неї в користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Відповідно до: ч. 1, 3 ст. 88 Цивільно-процесуального кодексу України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею судові витрати, якщо цю сторону звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави, а тому з відповідача підлягають стягненню на користь позивача понесені витрати на інформаційно -технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 (тридцяти) гривень та 51 (п'ятдесят одна) гривня судового збору в дохід держави.
Керуючись ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Порядком розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року № 357, ст. ст. 10, 57, 60, 88, 212, 213, 215 Цивільно-процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити..
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 2 435 (дві тисячі чотириста тридцять п'ять) гривень 10 копійок допомоги по безробіттю, отриманої обманним шляхом.
Стягнути з ОСОБА_1 доход держави 51 /п'ятдесят одну/ гривню судового збору.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Чортківського районного центру зайнятості 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги Апеляційному суду Тернопільської області через Чортківський районний суд.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів після його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили • після розгляду справи апеляційним судом.