Судове рішення #8844671

2- 995/08 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2008 р. Вовчанський районний суд Харківської області в складі: судді -Струка І.Ф., при секретарі - Борщ Л.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Вовчанськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років,

встановив:

21.11.2008 р. ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на її утримання до досягнення дитиною - Ярославом, ІНФОРМАЦІЯ_1, трирічного віку. На обгрунтування позову зазначила, що на даний час вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, підсобного господарства та власного житла не має, разом з сином проживає та знаходяться на утриманні її батьків з квітня 2008 року. Відповідач, з яким вона перебувала у шлюбі, в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на її утримання. Тому позивач просить в судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини його доходу.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої вимоги підтримала.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав, не оспорював обставин ненадання ним матеріальної допомоги на утримання позивачки. Не бажає сплачувати аліменти на її утримання, оскільки вважає, що в неї достатньо коштів для проживання, а в нього невеликий заробіток.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Згідно ст. 84 Сімейного кодексу України дружина з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка- батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Судом встановлено, що сторони проживали у зареєстрованому шлюбі, і мають спільну дитину - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 / л.с. 4/, згідно свідоцтва РАЦСу їх шлюб було розірвано 4 квітня 2008 року. Відповідно довідки Вільчанської сільської ради Вовчанського району дитина проживає з матір’ю /л.с. 11/, а батько з квітня 2008 року не проживає з сім’єю, про що він не заперечував.

Доводи відповідача щодо небажання сплачувати аліменти на утримання дружини не грунтуються на законі, який не звільняє його від цього обв’язку. Зокрема, ч.4 ст. 84 СК встановлено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що він може надавати матеріальну допомогу. Як видно із довідки ТОВ «Ангенство комплексної безпеки «Інпол» відповідач працює і має доход за останні 6 місяців - 5473 грн.34 коп.

Оскільки відповідач фактично визнав обставини ухилення від обов’язку по матеріальному утриманню позивача, хоча може надавати таку допомогу, тому згідно вимог ст. 84 СК з нього належить стягнути на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини його заробітку /доходу/ до досягнення дитиною трьох років.

На підставі ст. 88 ЦПК з відповідача необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 грн. в доход держави, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп., оскільки позивач за законом звільняється від їх сплати.

Суд, керуючись ст. 84 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214, 218, 367 ЦПК України,

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_2, який народився 3 квітня 1983 р. в м. Вовчанськ Харківської області, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 на її утримання аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу, щомісячно, починаючи з 21 листопада 2008 р. і до 1 червня 2011 р.

Стягнути із ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн., а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн. 50 коп.

Рішення в частині платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене через місцевий суд в апеляційний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та після цього -подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація