Судове рішення #884308
7/356

ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області

91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32


ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области

91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


18.06.07                                                                                 Справа № 7/356

Суддя Калашник Т.Л., розглянув матеріали справи за позовом


Дочірнього підприємства "Газ-тепло" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ

до Комунального підприємства "Тепло", м. Молодогвардійськ Луганської області

про стягнення 2448425 грн. 15 коп.


за участю представників сторін:

від позивача –Кошарський О.В., довіреність № 07/57 від 24.02.07;

від відповідача –Маркова Л.П., довіреність № 387 від 18.06.07.


Суть спору: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача 2448425 грн. 15 коп.  боргу за договором комісії № 12/05-713 від 01.10.05.


Відзивом на позовну заяву від 18.06.07 відповідач повідомляє, що він визнає заборгованість за договором комісії № 12/05-713 від 01.10.05 у сумі 2448425 грн. 15 коп.


           Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, суд, -


в с т а н о в и в:


Між позивачем - Дочірнім підприємством "Газ-тепло" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (Комітент) та відповідачем - Комунальним підприємством "Тепло" (Комісіонер) було укладено договір № 12/05-713 від 01.10.05 з Додатковими угодами до нього (далі-Договір),  за умовами якого Комітент доручає, а Комісіонер бере на себе зобов’язання укласти від свого імені Правочини з реалізації теплової енергії, відповідно до умов цього Договору, зі споживачами за рахунок Комітента  (п.2.1. Договору).

Відповідно до п. 4.4. Договору вищезазначені Правочини в обов’язковому порядку повинні містити умови, які передбачають зокрема обов’язок Споживача здійснювати повну оплату не пізніше 10 числа місяця наступного за звітним.

Кількість та вартість Теплової енергії фактично переданої Комітентом Комісіонеру в звітному місяці зазначається Сторонами в Акті прийому передачі теплової енергії за формою, наведеною в Додатку № 1 до Договору та підписується Сторонами до 10 числа місяця наступного за звітним (п. 3.4. Договору).

Сторони домовились, що Правочини, укладені Комісіонером із Споживачами, в обов’язковому порядку повинні передбачати розрахунок останніх за спожиту Теплову енергію виключно шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Комітента, зазначений у п. 5.1. цього Договору, з вказівкою: призначення платежу "за теплову енергію, з ПДВ". В разі отримання Комісіонером грошових коштів за реалізовану Теплову енергію на інші рахунки, які належать Комісіонеру, дані кошти мають бути перераховані в повному обсязі на рахунок Комітента не пізніше 3-х банківських днів з моменту їх надходження на рахунки Комісіонера (п. 4.5. Договору).

Комісіонер приймає на себе поруку (делькредере) перед Комітентом за невиконання Споживачами своїх зобов’язань за Правочинами, укладених між Комісіонером та такими Споживачами (п. 4.9. Договору).

Позивачем, на підставі ст. 530 ЦК України, було надіслано відповідачу повідомлення-вимогу № 54/11-901-1956 від 15.05.07 (а.с.43), але відповідачем борг не було сплачено, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду.

Відповідачем позовні вимоги визнано, доказів перерахування заборгованості не надано.


Оцінивши доводи сторін та обставини справи у їх сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення повністю, з огляду на наступне.

Зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України).

Одностороння  відмова  від  зобов'язання  або одностороння зміна  його  умов  не  допускається,  якщо  інше  не   встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 1016 ЦК України, комісіонер не відповідає перед комітентом  за  невиконання третьою  особою  договору,  укладеного з нею за рахунок комітента, крім випадків, коли комісіонер був необачним при виборі цієї особи або поручився за виконання договору (делькредере).

На виконання вказаного Договору позивач передав теплову енергію відповідачу у період з листопаду 2005 року по березень 2006 року, про що свідчать надані Акти прийому-передачі теплової енергії (а.с.22-27) на загальну суму 2925120 грн. 49 коп. Відповідач прийняв зазначену теплову енергію та реалізував її кінцевим споживачам, про що свідчать відповідні звіти комісіонера (а.с.28-40).

Згідно ч. 2 ст. 530 ЦК України, якщо строк (дата) виконання боржником обов’язку не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов’язок у семиденний строк від дня пред’явлення вимоги, якщо обов’язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Оскільки несплаченими залишились 2448425 грн. 15 коп., позивачем, на підставі ст. 530 ЦК України, було надіслано відповідачу повідомлення-вимогу № 54/11-901-1956 від 15.05.07 (а.с.43), але відповідачем борг не було сплачено.


          Таким чином факт неналежного виконання відповідачем умов договору   підтверджується матеріалами справи.

Як було встановлено при розгляді справи, за станом на день її слухання  заборгованість відповідача не змінилась та складає 2448425 грн. 15 коп.  


Клопотання позивача про прийняття заходів щодо забезпечення позову шляхом накладення арешту на кошти відповідача,  відхиляється судом за тих підстав, що позивачем не наведено обґрунтування та не надано докази про те, що невжиття заявлених заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду у даній справі.


За вказаних обставин вимоги позивача за позовом підтверджені матеріалами справи, відповідають фактичним обставинам, тому підлягають до задоволення повністю  з віднесенням судових витрат на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.


Крім того, з Державного бюджету України підлягає поверненню позивачу зайве сплачене державне мито у сумі 0 грн. 75 коп.


На підставі викладеного, ст. ст. 525, 526, 530, 1016 ЦК України, ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" та керуючись ст.ст. 44, 49, 78, 82, 84, 85  Господарського   процесуального   кодексу  України, суд


в и р і ш и в:


             1. Позов задовольнити повністю.


 2. Стягнути з Комунального підприємства "Тепло", м. Молодогвардійськ Луганської області, вул. Молодіжна, 5, код ЄДРПОУ 33009314 на користь Дочірнього підприємства "Газ-тепло" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ, бульв. І. Лепсе, 16, код ЄДРПОУ 32587579 - заборгованість у сумі 2448425 грн. 15 коп., державне мито у сумі 24484 грн. 25 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 118 грн. 00 коп., видати на виконання наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.


3. Повернути позивачу з Державного бюджету України 0 грн. 75 коп. зайве сплаченого державного мита згідно платіжного доручення № 685 від 25.05.07, оригінал платіжного документу знаходиться в матеріалах справи. Підставою для повернення державного мита є дане рішення засвідчене гербовою печаткою суду.


Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.


Дата підписання :  21.06.07.



  Суддя                                                                                                              Т.Л.Калашник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація