ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 листопада 2009 року 09:30 № 2а-3810/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Ковзеля П.О. при секретарі судового засідання Дудар І.М., вирішив адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва
доОСОБА_1
простягнення заборгованості в сумі 5 011, 40 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Шевченківського району м. Києва звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача до державного бюджету заборгованість у розмірі 5 011, 40 грн.
В судовому засіданні представник позивача, прокурор позовні вимоги підтримали.
Відповідач проти позову заперечив з підстав вказаних у письмових запереченнях.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.11.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 16.11.2009, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, прокурора всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва проведено перевірку відповідача за результатами, якої складено акт № 423/17-03 від 09.11.2007 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності внесення до бюджету плати за землю за період з 01.09.2007 по 31.12.2008.
ДПІ у Шевченківському районі м. Києва на підставі вказаного акту перевірки прийнято та надіслано податкові повідомлення-рішення № 1622/17-03 від 09.11.2007 та № 1623/17-03 від 09.11.2007.
У зв`язку з несплатою заборгованості, відповідачу направлена перша податкова вимога №1/136 від 26.08.2008.
Враховуючи неможливість вручення другої податкової вимоги, позивачем було складено акт № 3210 від 18.11.2008 про неможливість вручення, а податкову вимогу розміщено на дошці податкових оголошень 18.10.2008.
Відповідачем не сплачено зазначену суму, отже позивач надіслав другу податкову вимогу № 2/287 від 19.12.2008, на суму 5 011, 40 грн.
На момент розгляду справи відповідачем не сплачено зазначену суму, отже за ним обліковується заборгованість по сплаті податку на землю у розмірі 5 011, 40 грн.
Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню наступних підстав.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 206 Земельного Кодексу України використання землі в Україні є платним. Згідно зі ст.2 Закону України "Про плату за землю" плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Власник землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про плату за землю", розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про плату за землю", об`єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, а суб`єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Згідно ст.15. Закону України "Про плату за землю", власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Підпунктами 5.2.1, 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) передбачено, що податкове зобов`язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону податкове зобов`язання -це зобов`язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов`язання.
Як встановлено судом, податкове зобов`язання нараховане відповідачем, не було сплачене у встановлені строки, в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось, а відтак таке зобов`язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до пп. "а", "б" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов`язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов`язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов`язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
З урахуванням того, що у відповідача станом на день розгляду спору обліковується заборгованість у розмірі 5 011, 40 грн., беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб`єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 суму податкової заборгованості на користь місцевого бюджету по земельному податку у розмірі 5011,40 грн. р/р 33215813700011, код платежу 13050300 земельний податок з фізичних осіб та орендна плата за землю, одержувач УДК у Шевченківському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077968, банк одержувач ГУДК у м. Києві, МФО 820019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ковзель П.О.