Судове рішення #8838752

Справа №2-75/09 2009 рік

РІШЕННЯ

Іменем України

6 січня 2008 року Слов'яносербський районний суд Луганської обл.

в складі: головуючого судді Кобзій Т.І.

при секретарі Мінка Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Слов'яносербськ

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про  визнання   права  власності  на  50/100  частин  житлового   будинку  в  порядку

спадкування за заповітом,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду із даним позовом, посилаючись на ту обставину, що 14 листопада 2007 року померла її бабуся, ОСОБА_3.. Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді частини домоволодіння, розташованого в м. Зимогір'я вул.   Мічуріна, буд..№3 та грошових внесків, які знаходяться на зберіганні у філії №5449/012 Слов'яносербське відділення ВАТ „Ощадбанку України". За життя бабуся залишила заповіт, яким заповідала все своє майно позивачці. Після смерті бабусі позивачка своєчасно протягом 6 місяців звернулася в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини. Єдиний спадкоємець за законом на спадщину після смерті бабусі, мати позивачки (донька померлої), відповідачка по справі, на спадщину не претендує і з заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору не зверталася. На даний час позивачка звернулася в нотаріальну контору для отримання свідоцтва про право власності на спадщину, але нотаріус відмовила в видачі свідоцтва про право власності на частину будинку, оскільки Слов'яносербське РБТІ відмовило в видачі витягу з реєстру прав власності для оформлення спадщини, мотивуючи це тим, що померлій ОСОБА_3 згідно договору купівлі-продажу належить 1/2 частина домоволодіння, розташованого в м. Зимогір'я вул.   Мічуріна, буд..№3, а третім особам по справі: ОСОБА_4 і ОСОБА_5 належить по 17/100 частин, ОСОБА_6 -16/100 частин вказаного домоволодіння на підставі свідоцтва про право власності на житло, тобто наявна невідповідність розрахунку часток власників вказаного житлового будинку. Позивачка просить суд визнати за нею право власності на 50/100 частин домоволодіння, розташованого в м. Зимогір'я вул.   Мічуріна, буд..№3 в порядку спадкування за заповітом, а спадщину на грошові вклади вона оформить в нотаріальній конторі.

Відповідачка та треті особи по справі позов визнали, справу просили розглянути за їх відсутності.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивачку, суд вважає позов обгрунтованим і підлягаючим задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивачка є спадкоємицею за заповітом, посвідченим приватним нотаріусом Слов'яносербського районного нотаріального округу 1.11.2005 року, на майно померлої бабусі, ОСОБА_3. Вона прийняла спадщину після смерті померлої шляхом подачі протягом 6 місяців заяви в Державну нотаріальну контору. Після смерті померлої залишилося спадкове майно у вигляді 1/2 частини домоволодіння, розташованого в м. Зимогір'я вул.   Мічуріна, буд..№3, яке належить їй на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 25.12.1989 року секретарем Зимогір'ївської

міської ради. Оскільки вказана 1/2 частина відповідає у відсотковому відношенні 50/100 частинам, то за позивачкою необхідно визнати право власності на 50/100 частин домоволодіння, розташованого в м. Зимогір'я вул.   Мічуріна, буд..№3 в порядку спадкування за заповітом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1221, 1261, 1268 ЦК України, ст. 10, 60, 212, 214, 256, 259 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 50/100 частин житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в м. Зимогір'я вул.   Мічуріна, буд..№3 Слов'яносербського району Луганської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла 14 листопада 2007 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області через Слов'яносербський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація