Судове рішення #88363
33/71-108

                            ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                                              У Х В А Л А  

                         ПРО  ЗАЛИШЕННЯ  ПОЗОВНОЇ  ЗАЯВИ  БЕЗ  РУХУ


19.07.06 р.                                                                                   Справа № 33/71-108


Суддя господарського суду Донецької області Дучал Наталя Миколаївна, розглянувши позовну заяву Ясинуватського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Ясинуватський райсількомунгосп” м. Ясинувата про стягнення 10549грн.31коп.


                                                      ВСТАНОВИВ:

Ясинуватський міжрайонний прокурор звернувся до господарського суду з позовом №2924 від 13.07.2006р. в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Ясинуватський райсількомунгосп” м. Ясинувата 10549грн.31коп.

Як зазначається у пункті першому Положення про Пенсійний фонд України (затверджене Указом Президента України N 121/2001 від 1 березня 2001 року), Пенсійний фонд України (далі - Фонд) є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (затверджене постановою правління Пенсійного фонду України N 8-2 від 30 квітня 2002 року; далі - Положення про управління Фонду) управління Фонду у районах, містах і районах у містах (далі - управління) є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту шостого пункту 2.2 Положення про Управління Фонду воно відповідно до покладених на нього завдань контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

З наведеного випливає, що Управління Фонду при виконанні покладених на нього завдань діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб’єкти владних повноважень.

Отже, згідно з пунктом 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень про стягнення платежів до Пенсійного фонду підвідомчі адміністративним судам.

Згідно пункту 6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України із змінами, внесеними Законом України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” №2953-IV від 06 жовтня 2005р., до початку діяльності окружного адміністративного суду підвідомчий господарському суду Донецької області.

1 листопада 2005р. набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” №2953-IV від 06 жовтня 2005р., опублікований в Урядовому кур’єрі №270 від 01.11.2005р., яким пункти 6 та 7 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України були викладені в новій редакції, згідно якої до початку діяльності окружного адміністративного суду позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим кодексом до адміністративної юрисдикції, заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, розглядаються господарським судом Донецької області в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Ясинуватський міжрайонний прокурор у позовній заяві №2924 від 13.07.2006р. в обґрунтування позовних вимог посилається на норми Господарського процесуального кодексу України, що суперечить нормам вищезазначеного Закону.

Згідно пункту 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У порушення цих вимог до позовної заяви Ясинуватського міжрайонного прокурора №2924 від 13.07.2006р. не додані копії позовної заяви та долучених до неї документів для позивача та відповідача.

Крім того, підпунктом 6 пункту 1 статті 106, пунктом 3 статті 106, статтею 79 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що письмовими доказами, які повинні бути додані до позовної заяви є оригінали документів, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи. У порушення цих вимог до позовної заяви Ясинуватського міжрайонного прокурора №2924 від 13.07.2006р. додані копії усіх документів, зазначених як додаток до позовної заяви, а не оригінали.

Пунктом 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. У порушення вказаних вимог в позовній заяві Ясинуватського міжрайонного прокурора №2924 від 13.07.2006р. не зазначена дата підписання позовної заяви радником юстиції Циктіч В.М.

Таким чином, позовна заява Ясинуватського міжрайонного прокурора №2924 від 13.07.2006р. подана без дотримання вимог підпункту 6 пункту 1, пункту 3 статті 106, пункту 4 статті 106, статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху відповідно до пункту 1 статті 108 вказаного Кодексу.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 13, 79, підпунктом 6 пункту 1, пунктом 3 статті 106, пункту 3 статті 106, пунктами 1, 2, 5, 6 статті 108, статтями 160, 165, 185, пунктом 4 статті 186, пунктом 6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України із змінами, внесеними Законом України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” №2953-IV від 06 жовтня 2005р.-

                                                   УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Ясинуватського міжрайонного прокурора №2924 від 13.07.2006р. в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Ясинуватський райсількомунгосп” м. Ясинувата про стягнення 10549грн.31коп. залишити без руху.

2. Встановити заявнику – Ясинуватському міжрайонному прокурору строк до 04 серпня 2006р. на усунення недоліків шляхом надання до господарського суду Донецької області:

-          уточнення позовних вимог у відповідності до статей 17, 105 Кодексу адміністративного судочинства України;

-          оригіналів усіх документів, зазначених як додаток до позовної заяви;

-          копій позовної заяви №2924 від 13.07.2006р. та долучених до неї документів для позивача та відповідача.;

-          зазначити дату підписання позовної заяви №2924 від 13.07.2006р.

Якщо прокурор здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

3. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

4. Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали протягом п’яти днів з дня отримання сторонами копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

5. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.




Суддя                                                                                             Дучал Н.М.                                          


























Надруковано 5 примірників: 1 – позивачу; 1 – відповідачу; 2 – прокуратурі; 1 – до справи.

______________________________________________________________________________

Адреса і телефон господарського суду Донецької області: 83048, м. Донецьк, вул. Артема, 157, тел. 381-88-46.

                                                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація