Судове рішення #8832113

№ 1-167 /2010

                                                                                 В И Р О К

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

             19 березня 2010 року                                           Рівненський районний суд

                                                                                                                             Рівненської області  

             В особі судді Сидоренко С.М.

    при секретарі Шевцовій Р.В.

    з участю прокурора Дяка В.А., Шпинти С.М.,

     

             розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу про обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 вул. Нова ,23 Рівненського району Рівненської області , українки, громадянки України , ІНФОРМАЦІЯ_3 , не одруженої , непрацюючої, раніше не судимої

             у вчиненні злочину передбаченого ст. 166 КК України , -

в с т а н о в и в :

            ОСОБА_2 будучи матір’ю  ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_4 починаючи з лютого по грудень 2009 року систематично , злісно не виконувала свої батьківські обов’язки стосовно малолітньої дитини . Ведучи аморальний спосіб життя ОСОБА_3 безпідставно залишала своїх дітей без нагляду , не піклувалась  про стан здоров’я останніх , на попередження органів опіки і піклування не реагувала , ухилялась від лікування меншої дитини та своєчасної медичної допомоги  внаслідок чого ОСОБА_3 захворіла  наступними набутими хворобами , гнійним конюктивітом , гострою респіраторною інфекцією , зопрілістю шкіри , гіпотрофією 2 ступеня з дефіцитом ваги  тіла 26 % травматичною енцефалопатією з синдромом тонусних порушень . Внаслідок чого дитина є необстеженою у зв’язку з підозрою  на вроджену  ваду серця  та дизплазію кульшових суглобів . Наявні набуті  захворювання дитини з медичної точки зору зумовлені та знаходяться у причинному зв’язку з неналежним виконанням батьківських обов’язків  по догляду за дитиною . а саме недостатнім та неповноцінним  харчуванням , залишенням без догляду , недотримання санітарно-гігієнічних  норм , несвоєчасним  зверненням  та медичною  допомогою .  

             Таким чином ОСОБА_1 вчинила злісне невиконання  батьками,  встановлених законом обов'язків  по  догляду  за  дитиною .

В суді підсудна  свою вину у вчиненому злочині визнала повністю та дала суду показання про обставини справи, описані вище .Пояснити свої дії остання не змогла .

Крім повного визнання своєї вини у вчиненому злочині винність підсудної у  вчиненому стверджується зібраними по справі доказами.

Свідок ОСОБА_4 дала показання  про те  що підсудна належним чином своїх батьківських обов’язків не виконувала , на неодноразові прохання та зауваження про те що необхідно провести обстеження дітей не зважала при підозрі на вроджену ваду серця дитини мати обстеження не провела  .

Свідок ОСОБА_5 повідомила про те що на початку літа до сільської ради поступили повідомлення про те що ОСОБА_1В залишає своїх дітей без догляду та зникає на декілька днів .

В грудні перевіривши повідомлення сусідів та виявивши в будинку дітей без догляду було прийнято рішення про вилучення дітей від матері .

             Відповідно до висновків судово медичної експертизи   № 13/1 -2010 (а.с. 86) з медичної точки зору , набуті захворювання малолітньої ОСОБА_1  та їх загострення зумовлені і знаходяться  в причинному  зв’язку  з неналежним виконанням батьківських обов’язків  по догляду за дитиною ,  а саме недостатнім та неповноцінним  харчуванням , залишенням без догляду , недотримання санітарно –гігієнічних  норм , несвоєчасним  зверненням  та медичною  допомогою .  

              Рішенням суду від 10 лютого 2010 року ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав відносно дітей .

             

              Суд вважає, що вина підсудної доведена повністю та її дії вірно кваліфіковані органами досудового слідства за  ст.166 КК України як злісне невиконання матір’ю встановлених законом обов'язків  по  догляду  за  дитиною .

Обставини, що пом’якшують покарання – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину

Обставин що обтяжують покарання вчинення злочину стосовно малолітнього .

При призначенні покарання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, який є середньої тяжкості , особу винної , яка  вперше притягується до кримінальної відповідальності, негативно характеризується за місцем проживання , однак щиро розкаялась у вчиненому та  активно сприяла розкриттю злочину . За таких обставин , суд дійшов висновку, що виправлення та перевиховання підсудної можливі без ізоляції її від суспільства, однак в умовах постійного контролю з боку кримінально-виконавчої інспекції .  

  Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

з а с у д и в :

  ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину передбаченого  ст.166 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк три роки  

     

               На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням , встановивши іспитовий строк два роки .

   На підставі ст. 76 КК України покласти на останню наступні обов’язки :

           -   не виїжджати за межі України на  постійне  проживання  без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

           -    повідомляти   органи  кримінально-виконавчої  системи  про зміну місця проживання та роботи

            -  періодично   з'являтися   для    реєстрації    в    органи кримінально-виконавчої інспекції;

   Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили  залишити попереднім  – підписку про невиїзд.

                На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Рівненської області через    

 Рівненський районний суд Рівненської області протягом 15 днів з часу проголошення.

   

   Суддя                                                                                                          С.М. Сидоренко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація