Судове рішення #8831215

Справа № 2-1824/10

Категорія 50

ЗАОЧНЕ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

12 березня 2010  року Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі:

головуючого судді – Кравченко В.Є.

при секретарі  - Пронкіній К.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» Севастопольський комбінат хлібопродуктів про стягнення заборгованості по заробітної платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» Севастопольський комбінат хлібопродуктів про стягнення заборгованості по заробітної платі в сумі 3691,11 грн. та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні у сумі 6156,25 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість перед ним по сплаті заробітної платні, заборгованість підприємства на момент звільнення становила 3691,11 грн. та ним не оспорюється, але відповідно до законодавства у випадку невиплати заробітної плати на час звільнення, виплачується середній заробіток за весь час затримки, в зв’язку з чим сума боргу складає 9847,36 грн., з яких: 3691,11 грн. заборгованість по заробітної платі та 6156,25 грн. – середній заробіток. Станом на дату звернення до суду заборгованість не погашена.

Позивач – ОСОБА_1, в судове засідання не з'явився, подав до суду заявою, згідно якої від позовних вимог в частини стягнення заборгованості по заробітної платні в сумі 3691,11 грн. відмовляється, позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнення просить задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, вимог суду викладених в ухвалі про порушення провадження у справі від 01.12.2009 не виконав, про дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, керуючись ст.ст. 169,224 ЦПК України, вважає можливим допустити заочний розгляд справи, проти чого не заперечував у письмовій заяві позивач.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, виходячи з наступного.

Трудові відносини регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законом України «Про оплату праці».

Відповідно до ст.ст.21,94,97,110,115 Кодексу законів про працю України, ст.ст.1,15,21,24,29,30 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначаються цим Кодексом, Законом України «Про оплату праці» та іншими нормативно-правовими актами. Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору. Оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Заробітна плата виплачується особисто працівникові за місцем роботи або за його заявою через банківські установи.

Згідно ст. 47 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Відповідно до ст. 117 Кодексу законів про працю України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у вищезазначені строки, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Судом встановлено, що позивач з 16.05.2006 по 27.01.2009 був в трудових відносинах з дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії «Хліб України» Севастопольський комбінат хлібопродуктів. На підставі наказу № 1-к від 27 січня 2009 року був звільнений з посади за власним бажання, згідно п. 4 ч. 1 ст. 36, ст. 38 Кодексу законів про працю України. На день звільнення заборгованість по заробітної платні у сумі 3691,11 грн. відповідачем не виплачена. Однак, в процесі розгляду справи відповідач здійснив остаточний розрахунок при звільненні та погасив заборгованість по заробітної платні в повному обсязі, та позивач не наполягав на розгляді даної вимоги у судовому  порядку.

Статтею 60 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 ЦПК України.

Відповідачем на час розгляду справи не надано доказів заперечення доводів позову про своєчасність виплати заробітної плати. Таким чином, враховуючи, що судом встановлено порушення законних прав позивача щодо невиплати своєчасно заробітної платні, тому вимоги про стягнення компенсації неодержаного доходу у зв’язку з несвоєчасною виплатою заробітку за весь час затримки підлягають задоволенню. Судом перевірений розрахунок компенсації та встановлено, що стягненню з відповідача в судовому порядку підлягає 6156,25 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.115-117 Кодексу законів про працю України, ст.ст.6,60,88,214,215 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити частково.

Стягнути з Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» Севастопольський комбінат хлібопродуктів на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки виплати заробітної платні при звільненні по день звернення до суду з позовом в сумі 6156,25 грн.

Стягнути з Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» Севастопольський комбінат хлібопродуктів в доход Державного бюджету України 61,56 грн. витрат по сплаті держмита та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Заочне рішення  може бути переглянуто за  заявою відповідача судом, що його ухвалив, на протязі 10 днів після одержання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду міста Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

                      Суддя  - підпис

З оригіналом згідно :

Суддя Нахімовського

районного суду м. Севастополя                       ОСОБА_2  

  • Номер: 6/205/150/15
  • Опис: про поновлення строку в/л
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1824/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Кравченко Вікторія Єфимівна
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2015
  • Дата етапу: 26.08.2015
  • Номер: 22-ц/786/655/16
  • Опис: Хорольська І.А. до Осиповського А.Г., Осиповського А.Г., Осиповської Т.І. про усунення перешкод в користуванні власністю
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1824/10
  • Суд: Апеляційний суд Полтавської області
  • Суддя: Кравченко Вікторія Єфимівна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.02.2016
  • Дата етапу: 03.03.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація