Судове рішення #8829319

             Копія        

                                                      Справа № 2-295/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

про задоволення позову про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини у зв’язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні

20 квітня 2010 року                                                               м. Хорол

Хорольський районний суд Полтавської області в складі: головуючого – судді Карпушина Г.Л. при секретарі – Калініченко А.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району Полтавської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом до відповідача територіальної громади ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району Полтавської області, вказавши, що він є сином ОСОБА_3.

Згідно заповіту від 02 грудня 2002 року, посвідченого секретарем виконавчого комітету ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району Полтавської області та зареєстрованого в реєстрі за № 234, спадкодавець ОСОБА_3 заповіла все належне їй майно позивачу.

 01 червня 2009 року спадкодавець ОСОБА_3 померла в с. Мусіївка Хорольського району Полтавської області.

Позивач, маючи намір на прийняття спадщини, повинен був відповідно до чинного законодавства подати заяву нотаріусу про прийняття ним спадщини на протязі 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Проте, він, через незнання Закону та специфіку роботи, зазначеної заяви не подав, а тому на даний час позбавлений можливості забезпечити свої спадкові права. Вказаний факт, на думку позивача, є поважним.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, але подав письмову заяву з проханням справу слухати в його відсутність, позовні вимоги підтримав та прохав їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 сільська ради Хорольського району Полтавської області в судове засідання свого представника не направила, але до суду подано письмову заяву, в якій прохали справу слухати у відсутність їх представника, позовні вимоги позивача визнали та не заперечували щодо їх задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, врахувавши позиції сторін, дослідивши матеріали справи, належно оцінивши всі зібрані по справі докази, приходить до висновку, що позов належить задовольнити повністю та підставі слідуючого.

Статтею 1222 ЦК України передбачено, що спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Судом встановлено, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом спадкового майна після померлої ОСОБА_3, який на даний час заявив свій намір про прийняття спадщини.

Даний факт підтверджується: копією свідоцтв про народження та смерть спадкодавця, копією заповіту, копією витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд, оцінивши підстави, які перешкодили позивачу вчасно подати заяву про прийняття спадщини, вважає, що вони є поважними. При цьому суд, виходив з того, що на даний час серед населення країни, особливо, яке проживає в сільській місцевості, дійсно існує проблема юридичної грамотності, яку не можна не брати до уваги. Вказані особи дізнаються про свої цивільні права та обов’язки лише в конкретних випадках, коли виникає необхідність користування ними. Таким чином, ОСОБА_1 пропустив строк подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин. Підстав для відмови в задоволенні позовних вимог позивача судом не встановлено.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 15, 16, 1222, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до територіальної громади ОСОБА_2 сільської ради Хорольського району Полтавської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті 01 червня 2009 року ОСОБА_3 терміном 1 (один) місяць з моменту набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.

Г о л о в у ю ч и й: (підпис)

З оригіналом вірно:
Суддя Хорольського районного суду                            Г.Л.Карпушин

  • Номер: 22-ц/4815/952/21
  • Опис: скарга Гнатюка Володимира Петровича на дії державного виконавця Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Роєнка Романа Володимировича щодо визнання протиправною та скасування постанови про звернення стягнення на заробітну плату та зобов`язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-295/10
  • Суд: Рівненський апеляційний суд
  • Суддя: Карпушин Григорій Леонідович
  • Результати справи: в позові відмовлено; залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2021
  • Дата етапу: 22.06.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація