Справа №2-5405/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«05» листопада 2008 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді - Жежери О.В.;
при секретарі - Білик Л.А.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -
встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу. Звернувшись до суду, позивачка просить розірвати шлюб між нею та відповідачем, посилаючись на те, що спільне життя не склалося, між ними стали виникають конфлікти на побутовому грунті через різні погляди на вирішення життєвих питань та через різні характери, з січня 2005 року не підтримують шлюбні стосунки, спільно не господарюють, разом не проживають.
Від шлюбу вони мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлена своєчасно і належним чином, про що свідчить її власноручна розписка про отримання судової повістки у зазначене попереднє судове засідання (а.с. 17). Позивачка звернулась до суду з заявою в якій просить розглядати справу у її відсутності, позов підтримує у повному обсязі, просить шлюб розірвати, зазначаючи, що примирення між нею і відповідачем неможливо (а.с. 16).
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить його власноручна розписка (а.с. 17). Відповідач звернувся до суду з заявою про визнання ним позову ОСОБА_2 про розірвання шлюбу у повному обсязі, зазначив, що примирення між ним та позивачкою неможливе, просить розглядати справу у його відсутності (а.с. 15).
Спору щодо проживання дітей та поділу майна між сторонами на даний час не виникло.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що шлюб між сторонами укладено 05 жовтня 1996 року Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім'ї (а.с. 6).
Від шлюбу подружжя має дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а також дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження (а.с. 7-8). Згідно ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Суд вважає, що визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що сім'я сторін розпалась остаточно і поновленою не може бути, в судовому засіданні встановлено, що сторони проживають окремо, не підтримують шлюбні стосунки, спільно не господарюють, на примирення не згодні.
На підставі ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 130, 160, 169, 174, 212, 213-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 розірвати (актовий запис №1369 від 05 жовтня 1996 року у Центральному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім"ї).
При реєстрації розірвання шлюбу у відділі реєстрації актів громадянського стану стягнути з ОСОБА_1 державне мито у розмірі 17 (сімнадцять) гривень, ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.