Справа № 22- 1456/ 2008p.
Категорія:41
Головуючий у 1 інстанції: Мелешко C.І.
Доповідач: Бермес І.В.
УХВАЛА
судового засідання
27 березня 2008 року Колегія суддів Судової палати в цивільних справа х апеляційного суду Львівської області в складі:
Головуючого- Каблака П.І.,
Суддів: Бермеса І.В., Мусіної Т. Г.,
При секретарі: Терземан Б.В.,
З участю Гуменюка О.Р., розглянула у відкритому судовому засіданні у місті Львові клопотання про виправлення арифметичної помилки в рішенні від 15 жовтня 2007 року по цивільній справі за апеляційною скаргою Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону на рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 19 березня 2007 року за позовом ОСОБА_3 до Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону про стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, -
встановила:
Рішенням колегії суддів судової палати в цивільних справа х апеляційного суду Львівської області від 15 жовтня 2007 року задоволено частково апеляційну скаргу Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального ) загону.
Рішення суду в частині стягнення з Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального ) загону в користь ОСОБА_3 31 403 грн. 56 коп. середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати станом на 19.03.2007 року 1555 грн.77 коп. скасовано.
Постановлено нове рішення та в позові ОСОБА_3 про стягнення з Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального ) загону 31 403 грн. 56 коп. середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати станом на 19.03.2007 року 1555 грн.77 коп. відмовити.
Стягнуто з Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону 169 грн. 23 коп. судових витрат в дохід держави.
В решті частині рішення суду залишено без зміни.
Зокрема, залишено без зміни рішення в частині стягнення з Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону в користь ОСОБА_3 16 923 (шістнадцять тисяч дев'ятсот двадцять три) грн. 22 коп. -заборгованості по заробітній платі та вихідній допомозі.
Апелянт вказує, що при визначенні заборгованості по заробітній платі судом допущено арифметичну помилку. Так, зокрема, згідно матеріалів справи, а саме довідки від 15. 01.2007р. № 15 видно, що дійсна сума заборгованості становила на час слухання як судом 1 -ї інстанції так і апеляційної інстанції не 16 923 грн. 22 коп., а 15 613грн. 22 грн.
Зазначена невідповідність у сумі виплати заборгованості по заробітній платі була предметом апеляційного оскарження (стор. 2-3 апеляційної скарги від 16.04.2007р. № 236), проте апеляційним судом Львівської області в рішенні від 15.10.2007 р. по даній вимозі, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення.
Вислухавши доповідача, пояснення ОСОБА_2 на підтримання клопотання, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 219 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи новим рішенням колегії суддів судової палати в цивільних справа х апеляційного суду Львівської області від 15 жовтня 2007 року залишено без зміни рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 19 березня 2007 року в частині стягнення з Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону в користь ОСОБА_3 16 923 грн. 22 коп. - заборгованості по заробітній платі та вихідній допомозі.
В підтвердження клопотання гірничорятувальним загоном подано суду копії платіжних доручень від 13.07.2006р. № 697 та від 22.11.2006р. № 755 про часткові виплати. Однак такі не були подані в судовому засіданні 15 жовтня 2007 року, що визнав представника апелянта.
Крім того в апеляційній скарзі від 16.04.2007 року апелянт покликався на те, що сума заборгованості становила на час слухання була не 16 923 грн. 22 коп, а 16 613 грн. 22 коп.(а.с. 87-88).
Судом ці покликання вірно не прийняті судом до уваги і суд прийшов до висновку, що позов про стягнення заборгованості по заробітній платі за січень-травень 2006 року, що разом з розрахунковими становить в загальній сумі 16 923 грн.22 коп.
При цьому прийнято до уваги заперечення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 115 зв., 169).
Тому голослівними є покликання представника апелянта на те. що ОСОБА_3 визнав те, що сума має бути 15 613, 22 грн.
Таким чином немає підстав виправити арифметичну помилку.
Керуючись ст. 219 ЦПК України колегія суддів, -
ухвалила:
Відмовити у виправленні арифметичної помилки в рішенні колегії суддів судової палати в цивільних справа х апеляційного суду Львівської області від 15 жовтня 2007 року по справі за позовом "ОСОБА_3 до Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону про стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.