Справа № 22ц-7144/08
Головуючий у суді 1 інстанції: Ткач М. Я.
Категорія 34
Доповідач: Кочкова Н.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2008 року Апеляційний суд Дніпропетровської області у складі:
Головуючого судді: Костюченко Н.Є.
Суддів: Кочкової Н.О., Григорченко Е.І.
При секретарі: Сидоренко А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Амур-нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 18 червня 2008 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені частково, з відповідача стягнуто матеріальну шкоду в сумі 345гр., моральну - 5000гр., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 50гр.
В апеляційній скарзі відповідач ставить питання про скасування рішення суду та направлення справи на новий розгляд, оскільки суд не врахував, що позивачка не надала доказів на підтвердження вини відповідача у заподіянні шкоди, не викликала представника ВАТ ЕК «Дніпрообленерго» для складання акту-претензії, і т.д.
Перевіривши матеріали справи, законність і обгрунтованість рішення суду в
межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановлюючи рішення, суд першої інстанції виходив із того, що 14 грудня 2006 року біля 13 години працівниками РЕМ-1 ВАТ ЕК «Дніпрообленерго» при виключенні енергопостачання оптової бази ПП «Рахін», розташованої за адресою: вул. Дівоча, 10 у м. Дніпропетровську, було порушено приєднання нульового проводу до електромережі, що призвело до перевищення напруги та виходу із ладу електропобутової техніки в квартирах будинку АДРЕСА_1 вказаного будинку, власником якої є позивачка, вийшли з ладу 2 телевізори, відеопрогравач та телефон, вартість ремонту яких складає 345гр., тому ця сума стягнута з відповідача. Вказаними діями позивачці спричинена моральна шкода, яку суд оцінив у 5 ОООгр.
Однак, такі висновки зроблені судом з порушенням норм матераільного та процесуального права.
У судовому засіданні 17.12.2007р.(а.с. 46-48) обговорювалось клопотання про залучення до участі у справі у якості співвідповідачів ОЖКП «Південне» та КЖЕП-39, суд видалився до нарадчої кімнати, а повернувшись, оголосив ухвалу про залучення їх до справи. Була оголошена перерва, копії позовної заяви та ухвали направлені ОЖКП «Південне» та КЖЕП-39, їм було повідомлено про день розгляду справи. Однак, ухвала суду від 17.12.2007 року у справі відсутня, ОЖКП «Південне» та КЖЕП-39 фактично до участі у справі залучені не були.
Із матеріалів справи вбачається, повітряна мережа електропостачання будинку АДРЕСА_1 знаходиться на балансі ОКП «Електромережі-Південне» (а.с. 34), цих обставин позивачка у судовому засіданні не заперечувала. Однак, вказана юридична особа до участі у справі не залучалась, хоча при розгляді справи суд фактично вирішував питання про її права та обов'язки. Тому на підставі п.3, 4 ч.1 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.
В ході нового розгляду справи суду, крім вирішення питання про залучення до участі у справі ОКП «Електромережі-Південне», слід встановити, кому фактично була спричинена матеріальна шкода, оскільки позивачка пояснила, що побутова техніка, яка вийшла з ладу, являється сумісним майном подружжя. Крім того, суду слід з'ясувати, чи складався акт-претензія, як того вимагає ч.1 ст. 49 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, чия вина у перевищенні напруги в електричних мережах, та в чому ця вина полягає.
Керуючись ст. .307, п. 3, 4 ч.1 ст. 311 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» задовольнити.
Рішення Амур-нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 18 червня 2008 року скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду, в іншому складі.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.