№1-536/08
ВИРОК
іменем України
12 грудня 2008 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі головуючого - судді Нізельковської Л.В. при секретарі - Демченко І.A. за участю прокурора - Антонова СВ. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше судимого:
- 30.07.2008 Гадяцьким районним судом Полтавської області за ст. 186 ч.2 КК України до 4 років позбавлення волі. Ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 05.12.2008 вирок змінено та ОСОБА_1 згідно ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки; за ст. 185 ч.2 КК України, -
встановив:
12.01.2008 близько 16.00 год. ОСОБА_1, перебуваючи в квартирі АДРЕСА_1 повторно таємно шляхом вільного доступу викрав гроші в сумі 2100 грн., що належать ОСОБА_2, чим спричинив потерпілій матеріальної шкоди на вказану суму.
Допитаний у суді ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 185 КК України. Розповів про обставини вчинення ним крадіжки грошей. Щиро розкаявся у скоєному.
Крім повного визнання підсудним своєї вини його вина підтверджується зібраними по справі та дослідженими у суді доказами.
Потерпіла ОСОБА_2 суду показала, що 12.01.2008 вона зустрілася з ОСОБА_1 та запросила його до себе додому за адресою АДРЕСА_2. Підсудного вона залишила в своїй кімнаті, а сама пішла на кухню. Через деякий час ОСОБА_1 сказав, що вийде покурити, і більше не повертався. Наступного дня приблизно об 11.00 год. потерпіла виявила, що з тумбочки, яка знаходилася в її кімнаті, зникли гроші в сумі 2100 грн. Також вказала, що ці гроші до папки клала вона при ОСОБА_1, більше ніхто про них не знав.
Свідок ОСОБА_3, чиї показання було досліджено в суді в порядку ст. 306 КПК України, показав, що 13.01.2008 йому зателефонувала племінниця ОСОБА_2 та пояснила, що напередодні в гості до неї приходив знайомий ОСОБА_3. ОСОБА_2 поклала гроші в сумі 2100 грн. до тумбочки у своїй кімнаті та залишила там свого гостя самого. Потім ОСОБА_3 сказав, що вийде на декілька хвилин, і не повернувся. Наступного дня потерпіла виявила, що гроші зникли, (а.с. 22)
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 185 ч.2 КК України знайшла своє підтвердження у суді, оскільки встановлено, що він повторно таємно викрав чуже майно.
При призначенні покарання суд враховує ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, який не є тяжким, конкретні обставини справи, особу підсудного, який раніше судимий, характеризується негативно, його молодий вік.
Обставиною, яка в силу ст. 66 КК України пом'якшує покарання, є щире каяття.
Обставин, що згідно ст. 67 КК України обтяжують покарання, не виявлено.
Підсудний працездатний, лікування від залежності до психоактивних речовин не потребує.
З урахуванням викладених обставин суд приходить до висновку про можливість виправлення підсудного без відбування покарання.
Цивільний позов потерпілої підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки ОСОБА_1 притягується до кримінальної відповідальності також по іншій справі, що розглядається Гадяцьким районним судом Полтавської області, суд приходить до висновку про необхідність залишення запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до набрання вироком чинності.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.2 КК України, і призначити йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 70 ч.4 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначеним вироком Гадяцького районного суду Полтавської області від 30.07.2008, зміненого ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 05.12.2008, визначити остаточне покарання чотири роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк два роки.
Згідно ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 протягом іспитового строку періодично з'являтися для реєстрації до органів кримінально-виконавчої системи і повідомляти зазначені органи про зміну місця проживання та роботи.
Цивільний позов потерпілої ОСОБА_2 задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 2100 гривень у відшкодування матеріальної шкоди, завданої злочином.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишити у вигляді взяття під варту.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Полтавської області через Октябрський райсуд м. Полтави протягом 15 діб: засудженим - з моменту отримання копії вироку, іншими учасниками - з моменту оголошення.