Справа № 2-20/010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2010 року Турківський районний суд Львівської області в складі: головуючого- судді Федитник І.Д.
при секретарі Бучак М.О.
з участю адвокатів ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Турка цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та третьої особи Турківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на спадкове майно, визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним, визнання недійсним реєстраційного посвідчення та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, зобов’язання Турківської держнотконтори про видачу свідоцтва про право на спадщину на ? частину житлового будинку та усунення перешкод у користуванні спадковим майном, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом посилаючись на те, що 14.05.1962 року його батько ОСОБА_5 склав заповіт на житловий будинок, що знаходиться в м. Турка по вул. Леніна, 5 (на даний час вул. Довбуша, 14) у власність синам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 по ? частині кожному. Батько ОСОБА_5 помер 13.06.1962 року. ОСОБА_7, який являвся його рідним братом помер 09.11.2007 року, то має право власності в порядку спадкування на ? частину житлового будинку та відповідачка, тобто дружина померлого. Після смерті ОСОБА_7 звернувся із письмовою заявою в Турківську держнотконтору про прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_7, де здав всі необхідні документи і була оформлена спадкова справа. У листопаді 2008 року стало відомо, що Турківська державна нотраріальна контора видала свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_6, який помер 26.03.1999 року відповідачці на житловий будинок та господарські споруди, що знаходяться в м. Турка по вул. Довбуша, 14. Вважає, що відповідно до закону після смерті брата ОСОБА_7 має право на ? частину житлового будинку у порядку спадкування, визнання недісними свідоцтва про право на спадщину, реєстраційного посвідчення та витягу про реєстрацію права власності та зобов’язання Турківської держнотконтори про видачу свідоцтва про право на спадщину на ? частину житлового будинку та усунення перешкод у користуванні спадковим майном.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, посилаючись на ті ж обставини, що і в позовній заяві і дав пояснення, доповнивши, що після смерті батька заяву до держнотконтори про прийняття спадщини не писав і на місці старого будинку, що зазначений у заповіті, був побудований новий будинок.
У судовому засіданні відповідачка позов не визнала і пояснила, що позивач не має права спадкування після смерті брата ОСОБА_7, оскільки ОСОБА_7 не отримував спадщину, а її чоловік ОСОБА_6 проживав у даному будинку в м. Турка по вул. Довбуша, 14 до дня смерті, де і вона проживає.
Представник Турківської державної нотаріальної контори у судове засідання не з’явився, просить справу розглянути без її участі. У минулому судовому засіданні пояснила, що до даної спадкової справи ніякого відношення не має і покладається на вирішення справи у суді.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 14.05.1962 року позивача батько ОСОБА_5 склав заповіт на житловий будинок, що знаходиться в м. Турка по вул. Леніна, 5 (на даний час вул. Довбуша, 14) у власність синам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 по ? частині кожному. ОСОБА_5 помер 13.06.1962 року і після смерті позивач по даний час не звертався до Турківської нотаріальної контори про прийняття спадщини. ОСОБА_6 проживав до дня смерті із дружиною - відповідачкою у житловому будинку, що знаходиться в м. Турка по вул. Леніна, 5 (на даний час вул. Довбуша, 14) і помер 26.03.1999 року. ОСОБА_7, який являвся рідним братом позивача помер 09.11.2007 року, так і не оформивши після смерті батька спадщину. Рішенням Турківського районного суду від 28.07.2008 року встановлено, що ОСОБА_5 був батьком ОСОБА_6. Після смерті батька залишилось спадкове майно – житловий будинок, що знаходиться в м. Турка по вул. Жовтнева, 14/5 (на даний час вул. Довбуша 14) і прийняв спадщину після смерті батька, але не оформив спадкових прав. Після смерті ОСОБА_7 позивач 08.05.2008 року звернувся із письмовою заявою в Турківську держнотконтору про прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_7 і була оформлена спадкова справа. 10.10.2008 року Турківська державна нотаріальна контора видала свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_6, який помер 26.03.1999 року відповідачці на житловий будинок та господарські споруди, що знаходяться в м. Турка по вул. Довбуша, 14 як спадкоємцю першої черги.
Відповідно до довідки виданої Самбірським МБТІ від 16.03.2009 року за відповідачкою зареєстрований на праві особистої власності будинок в цілому, що знаходиться в м. Турка вул. Довбуша, 14. на підставі свідоцтва про право на спадщину від 10.10.2008 року.
Вищенаведене підтверджується поясненнями частково позивача та відповідачки, свідоцтвами про народження, смерть, одруження, реєстраційним посвідченням про право власності на житловий будинок на ОСОБА_5 від 1986 року, заповітом від 14.05.1962 року, довідками від 16.03.2009 року, 24.02.2009 року, 17.11.2007 року виданими виконавчим комітетом Турківської міської ради, рішенням Турківського районного суду Львівської області від 28.07.2008 року, рішенням виконавчого комітету Турківської міської ради від 18.09.2008 року №194, спадковими справами на ОСОБА_7 та ОСОБА_6, довідкою від 16.03.2009 року виданою Самбірським МБТІ.
Враховуючи всі вищенаведені обставини у їх сукупності і те, що ОСОБА_7 після смерті батька не подав до Турківської нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і не оформив спадщину, і в даному житловому будинку не проживають і немає його спадкоємців першої черги, то позивач не має права на спадкування ? частини житлового будинку після смерті брата, врахувавши те, що після смерті ОСОБА_6 його дружина – відповідачка являється відповідно до ст. 1261 ЦК України спадкоємцем за законом першої черги. Крім того суд враховує ту обставину, що житловий будинок який зазначено у заповіті, що знаходиться в м. Турка по вул. Леніна, 5 (на даний час вул. Довбуша, 14) був знесений і у 1968 році на його місці побуваний новий, що підтверджується поясненнями сторін. При таких обставинах не має підстав про визнання права власності на спадкове майно, визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним, визнання недійсним реєстраційного посвідчення та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, зобов’язання Турківської держнотконтори про видачу свідоцтва про право на спадщину на ? частину житлового будинку та усунення перешкод у користуванні спадковим майном
При таких обставинах в позові слід відмовити за безпідставністю позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України, ст.ст. 1258 ч.1, 1261 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
У позові ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та третьої особи Турківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на спадкове майно, визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним, визнання недійсним реєстраційного посвідчення та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, зобов’язання Турківської держнотконтори про видачу свідоцтва про право на спадщину на ? частину житлового будинку та усунення перешкод у користуванні спадковим майном відмовити за безпідставністю позовних вимог.
Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційну скаргу протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Головуючий :