Судове рішення #8799132

                                                                                     

                                                                         Справа № 2-957/2010р.

                                  У Х В А Л А

19 квітня 2010    року     Зарічний районний суд м.Суми в складі:

                                                    головуючого – судді Собини О.І.

                                                    при секретарі – Біріній Ю.М.                                    

                                     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми справу за позовом  ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання недійсним  рішення Сумської міської ради  та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, -

                                      В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом і просив постановити рішення яким  визнати недійсним та скасувати рішення Сумської міської  ради від 15.07.2009 року № 2830-МР про відмову в наданні згоди ( дозволу) на розробку проекту землеустрою  щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 та надати йому дозвіл на розроблення проекту відведення  земельної ділянки  у власність по вул.Гамалія  орієнтованою бажаною площею 0,1 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. В судовому засіданні пзов підтримав в повному обсязі.

Відповідно до ст.15 ЦПК України  суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних  прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних , житлових , земельних, сімейних, трудових  відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами  іншого судочинства.

З позовних вимог позивача вбачається, що він оскаржує неправомірні дії відповідача щодо розпорядження землями територіальних громад  і при вирішенні  таких питань відповідач діє як суб»єкт владних повноважень.

Відповідно до рішення Конституційного суду України від 01.04.2010 року «У справі  за конституційним поданням   Вищого адміністративного суду України  щодо офіційного тлумачення положень частини першої  статті 143 Конституції України,   пунктів "а", "б", "в", "г" ,  статті 12 Земельного кодексу України,  пункту 1 частини першої статті 17   Кодексу адміністративного судочинства України «  стосовно поширення компетенції адміністративних судів на "спори фізичних чи  юридичних осіб із суб'єктом владних  повноважень  щодо  оскарження його   рішень   (нормативно-правових   актів   чи  правових  актів індивідуальної дії),  дій чи бездіяльності" слід розуміти так,  що до   публічно-правових   спорів,  на  які  поширюється  юрисдикція  адміністративних судів,  належать і  земельні  спори  фізичних  чи юридичних  осіб  з  органом  місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень,  пов'язані з оскарженням його рішень,  дій чи бездіяльності.

За таких підстав суд вважає, що даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства а підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства .

Відповідно до  ч.1 п.1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває  провадження у справі , якщо справа не підлягає  розгляду в порядку цивільного судочинства.

 За таких підстав суд вважає за необхідне закрити провадження  у справі за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання недійсним  рішення Сумської міської ради  та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки,

На підставі викладеного, керуючись ст. 205  ч.1 п.1 ЦПК України,  Рішення Конституційного Суду України від 01.04.2010 року  № 10-рп/2010 , суд  -

                                                У Х В А Л И В:

 Закрити провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання недійсним  рішення Сумської міської ради  та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, оскільки дана справа не підлягає  розгляду в порядку цивільного судочинства..

 Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути  подано протягом п”яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

СУДДЯ                                                                        СОБИНА О.І.

                                                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація