Р І Ш Е Н Н Я Справа №403/12285/12 І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И Провадження №2/403/4888/12
20 листопада 2012 року Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
головуючого судді – Решетніка М.О.
при секретарі – Медведєвій А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Держкомзему у м.Дніпропетровську та Дніпропетровської міськради, третя особа: приватний нотаріус Дніпропетровського нотаріального округу Кот Борис Анатолійович “Про визнання права власності”, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом. На обґрунтування своїх вимог посилається на те, що на підставі Державного акту на право приватної власності на землю від 20 серпня 2009р. за ОСОБА_2 було зареєстровано право власності на земельну ділянку площею 0,0406га. Земельна ділянка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_2 померла. Після смерті останньої її мати ОСОБА_3 прийняла спадщину та ІНФОРМАЦІЯ_1 . отримала свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , посвідчене державним нотаріусом 7-ї Дніпропетровської держнотконтори Кокосадзе Л.В., зареєстроване в реєстрі за №3-4171, на вищезазначену земельну ділянку, та на державному акті здійснено відповідний запис про видачу свідоцтва про право на спадщину.
ІНФОРМАЦІЯ_2 її мати ОСОБА_3 померла.
За життя ОСОБА_3 не зареєструвала свідоцтво про право на спадщину за законом та не отримала державний акт на право власності на земельну ділянку у встановленому порядку.
Після смерті матері вона, позивач, як спадкоємець першої черги за законом, звернулася до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, до складу якої входить зазначена земельної ділянки цільовим призначенням: для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, однак постановою нотаріуса їй було відмовлено у вчиненні вказаної нотаріальної дії, оскільки спадкодавець не отримувала державний акт на земельну ділянку, в зв`язку з чим вимушена звернутися до суду.
В судове засідання сторони не з`явились, в поданій до суду заяві позивачка заявлені вимоги підтримала, просила їх задовольнити та розглянути справу без її участі. Представники відповідачів та третіх осіб причину неявки суду не повідомили, в зв`язку з чим судом ухвалено про заочний розгляд справи в порядку ст.224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно Державного акту на право приватної власності на землю серія ДП Д*№015012 (а.с.18) земельна ділянка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,0406га, належала на праві власності ОСОБА_2 (а.с.18), яка померла.
Після смерті ОСОБА_2 мати позивачки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 отримала у 7-й Дніпропетровській держнотконторі свідоцтво про право на спадщину за законом, яке зареєстровано в реєстрі за №3-4171. Спадкове майно складалося з земельної ділянки площею 0,0406га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Про перехід права власності на вищевказану земельну ділянку на Державному акті на право приватної власності на землю державним нотаріусом 7-ї Дніпропетровської держнотконтори Кокосадзе Л.В. зроблено відповідний запис.
ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_3 померла, про що в Книзі реєстрації смертей 29 березня 2011р. зроблено відповідний актовий запис за №2316, та підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 29.09.2011р. (а.с.6).
Заповіту ОСОБА_3 не залишила.
Спадкоємцем першої черги є її дочка, позивачка – ОСОБА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_4 остання, як спадкоємиця майна ОСОБА_3 , отримала свідоцтво про право на спадщину за законом, яке зареєстровано в реєстрі за №3561, спадкова справа №14/2011 (а.с.11). Спадкове майно, на яке видано свідоцтво, складалось з: домоволодіння АДРЕСА_1 .
Однак листом приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу Кот Б.А. від 27 липня 2012р. у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку було відмовлено, у зв`язку з відсутністю державного акту на земельну ділянку на ім`я спадкодавця.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців, при цьому, відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини – його смерті, і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст.ст.373,1225 ЦК України право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону. Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Частиною 5 ст.1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Враховуючи викладене, оцінюючи всі зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання за позивачкою в порядку спадкування за законом права власності на земельну ділянку є обґрунтованими, доведеними, а тому підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3,10,11,57,60,212-215 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_3 , право власності на земельну ділянку площею 0,0406га, цільовим призначенням: для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк апеляційного оскарження рішення – 10 днів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його постановив, за письмовою заявою відповідачів, котра може бути подана протягом десяти днів із дня отримання копії заочного рішення.
Суддя