Судове рішення #8798310

                                                  Справа № 2-1166

                                                          2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

19 березня 2010 року         Рівненський районний суд Рівненської області

        в особі судді                                    Остапчук Л.В.

        при секретарі                            Захарук Г.Л.

        за участю: представника позивачки              ОСОБА_1

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Рівному

цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Приватного сільськогосподарського підприємства «Перемога» про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на приміщення автозаправної станції,

в с т а н о в и в :

У зв’язку із тим, що вона 28 грудня 2009 року придбала у ПСП «Перемога» автозаправну станцію, яка розташована за адресою: с.Корнин вул.Тракторна, 9 «в» Рівненського району, нею і відповідачем були виконані істотні умови договору, вона заплатила гроші, а відповідач передав їй автозаправну станцію по акту прийому-передачі, але від нотаріального посвідчення Договору купівлі-продажу відмовляється, позивачка звернулася з даним позовом до суду і просить визнати договір купівлі-продажу дійсним та визнати за нею право власності на приміщення автозаправної станції.

В суді представник позивачки ОСОБА_1 позов підтримав, пославшись на обставини, викладені в позовній заяві. Пояснив суду, що 28 грудня 2009 року позивачка придбала у відповідача вказану автозаправну станцію, яка є напівзруйнованою, провела з відповідачем повний розрахунок, по акту прийому-передачі ця автозаправна станція їй передана, але відповідач на даний час ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу цієї автозаправної станції, мотивуючи це тим, що у ПСП «Перемога» немає правовстановлюючих документів на цю будівлю, в даний час підприємство фактично не працює і у них немає коштів виготовити цю документацію. Тому позивачка вимушена звернутися до суду з даним позовом і він, як її представник, просить його задоволити.  

Представник відповідача – Приватного сільськогосподарського підприємства «Перемога» – в судове засідання не з’явився, хоча належним чином і в установлений строк був повідомлений про слухання справи. Від відповідача  надійшла заява, з якої вбачається, що відповідач позов визнає, не заперечує проти в изнання договору купівлі-продажу   від 28 грудня 2009 року   дійсним і в изнання за  позивачкою  право  власності  на  будівлю автозаправної станції, просить справу слухати у відсутності їх представника. Суд вважає за можливе справу слухати у відсутності представника відповідача у попередньому судовому засіданні, проти чого представник позивачки не заперечує.

Судом встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу від 28 грудня 2009 року ОСОБА_2 купила у приватного сільськогосподарського підприємства «Перемога» приміщення автозапраної станції, яка перебуває на балансі і у власності ПСП. Нею в касу ПСП було сплачено 8613 гривень і автозаправна станція їй передана відповідно до акту прийому-передачі від 28.01.2010 року. Із-за відсутності правовстановлюючих документів на будівлю, відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівля-продажу, що в свою чергу позбавляє позивачку можливості зареєструвати своє право власності на цю будівлю.

У відповідності до ч.2 ст.220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання умов договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.  

Згідно зі статтею 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Стаття 328 Цивільного кодексу України передбачає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Відповідно до ч.2 ст.328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У суду не виникло сумніву, що автозаправна станція правомірно перебувала на балансі і у власності ПСП «Перемога», тому ПСП мало право розпорядитися своєю власністю. Істотні умови укладеного між позивачкою і відповідачем договору купівлі-продажу приміщення автозаправної станції, яка знаходиться в селі Корнин по вулиці Тракторній, 9 «в», виконані повністю. Однак ухилення відповідача від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, позбавляє позивачку можливості зареєструвати своє право власності на будівлю автозаправної станції в КП «РОБТІ».

За таких обставин суд вважає, що в наявності порушення права позивачки, за захистом якого спрямоване її звернення до суду, а тому позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.57, 59, 213-215, 294, 295 ЦПК України, ст.ст.220, 321, 328, 392 ЦК України, суд, -

в и р і ш и в :

   

    Позовну заяву ОСОБА_2 до Приватного сільськогосподарського підприємства «Перемога» про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на приміщення автозаправної станції задоволити повністю.

Визнати договір купівлі-продажу приміщення автозапраної станції, укладений 28 грудня 2009 року між ОСОБА_2 і Приватним сільськогосподарським  підприємством «Перемога» дійсним.

Визнати  за  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право  власності  на  приміщення  автозаправної станції, що знаходиться за адресою вулиця Тракторна, 9 «в» в  селі Корнин Рівненського району Рівненської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до Рівненського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя:

  • Номер: 6/522/1194/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1166/10
  • Суд: Приморський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Остапчук Лариса Вячеславівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.09.2019
  • Дата етапу: 18.09.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація