Судове рішення #8797417

Справа № 2-1834/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

9 квітня 2010 року  Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

    головуючого - судді Прасолова В.М.

    при секретарі – Горбуновій Л.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, суд –

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на  утримання дитини. В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що від шлюбу з відповідачем мають неповнолітню доньку ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1. Донька проживає разом з нею. Відповідач матеріальної допомоги на утримання доньки не надає. Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частини.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю, підтвердивши зміст позовної заяви.

    Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяви про причини неявки у судове засідання та слухання справи за його відсутності не надавав,  у зв’язку з чим, згідно зі ст. 224 ЦПК України, за згодою позивачки, судом проведено заочний розгляд справи.

Вислухавши позивачку, дослішивши матеріали справи, суд вважає позом обгрунтовапним та таким, що підлягає повному задоволенню.

Судом встановлені наступні факти та обставини. Сторони є батьками дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  Дитина проживає з позивачкою. Вказані обставини підтверджуються поясненнями позивачки, свідоцтвом про народження (а.с.2).

У порушення своїх обов'язків, передбачених ст. 180 СК України, відповідач матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої доньки не надає. Оскільки дитина проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні, а відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, суд вважає, що позивачка обґрунтовано звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів. На підставі ст. 182 СК України, суд вважає можливим стягнути з відповідача аліменти в розмірі  1/4 частини зі всіх видів заробітку.

    У відповідності до ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави держмито в сумі 51грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120грн.

Керуючись ст. ст. 180, 182, 191 СК України, ст. ст. 8,10,11, 208, 212, 214, 215, 224, 367,88 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 -  задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку ( доходів ) щомісяця, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  для дитини відповідного віку на користь ОСОБА_1 на утримання  доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 15 лютого 2010 року і до її повноліття.

Стягнути з  ОСОБА_2 на користь держави держмито в сумі 51грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120грн.

    На підставі ч.1 ст.367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів за один місяць  допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський  районний суд м. Кривого Рогу шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Головуючий суддя:                     В.М. Прасолов

     

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація