Судове рішення #8796651

Справа  2-854/10

                                                                      РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 березня 2010 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді - Прасолова В.М.

при секретарі - Горбуновій Л.С.

за участю прокурора - Кривцун С.О.

представника позивача  - ОСОБА_1

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом прокурора Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради до ОСОБА_3  про стягнення грошової суми,  суд -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Саксаганського району м. Кривого Рогу звернувся до суду з позовом в інтересах Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради до ОСОБА_3 про стягнення грошової суми.

В обґрунтування позову вказав, що ОСОБА_3 зареєстрована у трикімнатній приватизованій квартирі АДРЕСА_1 та перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Саксаганської районної у місті ради (далі - Управління) та отримувала субсидію: з 01 листопада 2000 року по 30 квітня 2001 року; з 01 травня 2001 року по 30 жовтня 2001 року; з 01 листопада 2001 року по 30 квітня 2002 року; з 01 травня 2002 року по 30 жовтня 2002 року; з 01 листопада 2002 року по 30 квітня 2003 року; з 01 травня 2003 року по 30 жовтня 2003 року.

Згідно з пунктом 5 "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995 року "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (далі Положення) субсидія не призначається якщо уповноважений власник житлового приміщення та особи, що з ним зареєстровані у житловому приміщенні, мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) більше ніж одне житлове приміщення (будинок), а також більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.

Відповідно до поданих заяви про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (копії додаються) та декларацій про майновий стан та доходи сім'ї, яка звертається за призначенням житлової субсидії, відповідач вказала про відсутність у своєму володінні (володінні чоловіка або дітей) більше ніж одного житлового приміщення, що не відповідає дійсності, оскільки за нею на той період часу було зареєстровано інше житлове приміщення - домоволодіння №29 по вул. Пічугіна в м. Кривому Розі Дніпропетровської області.

Згідно з п.13 Положення громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. Вибірковою перевіркою достовірності даних особової справи одержувача субсидії ОСОБА_3 з питання правильності призначення субсидії було виявлено факт наявності більш ніж одного житлового приміщення, у зв'язку з чим ОСОБА_3 підготовано повідомлення про припинення надання житлової субсидії з пропозицією повернути надміру перераховану субсидію в сумі 1307,29 грн. до 16.09.2009 року. Зазначене повідомлення відповідач ОСОБА_4 отримала особисто 05.05.2009 року.

Станом на 21.09.2009 року відповідач ОСОБА_4 надміру перераховану суму субсидії в добровільному порядку не повернула. Відповідно до п.20 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок самовільного подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Просить с тягнути з ОСОБА_3 на користь Управління праці та соціального захисту населення виконкому Саксаганської районної у м. Кривому Розі ради грошові кошти в сумі 1307,29 грн., виплачені надміру у вигляді житлової субсидії.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала повністю, підтвердивши зміст позовної заяви. Крім того пояснила, що причина пропуску строку звернення до суду є поважною, оскільки  у провадженні Управління праці та соціального захисту населення виконкому Саксаганської районної у м. Кривому Розі мається велика кількість справ, перевірити їх важко.

Прокурор у судовому засіданні повністю підтримав позов.

Представник відповідачки позов визнав повністю, просить застосувати позовну давність три роки.

У судовому засіданні безпосередньо досліджені наступні письмові докази: повідомлення (а.с.5), заява (а.с.6, 7, 8, 9, 11), декларація (а.с.10, 12), інформаційна довідка (а.с.13), повідомлення (а.с.14), розрахунок (а.с.15).

Суд, оцінюючи відповідно до ст. 212 ЦПК України, всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо досліджені наявні у справі докази, вважає, що у судовому засіданні встановлені наступні факти та обставини.

29.05.2003 року відповідачка ОСОБА_3 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради з заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у квартирі за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Кузнєцова, 3/8, що встановлено заявою (а.с.11). При складанні декларації про доходи та майновий стан особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги, відповідачка вказала, що зобов'язується повідомити відділ субсидій при змінах доходів, складу сім'ї, форми володіння житлом та інше, що викликає зміну розміру субсидії, що вбачається з заяви (а.с.11).

04.08.2003 року відповідачка стала власником домоволодіння, шо розташоване за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Пічугіна, буд. 29, що підтверджується довідкою (а.с.13).

Станом на 21.09.2009 року відповідачці надміру нарахована субсидія у розмірі 1307грн.29коп., яку в добровільному порядку остання не повернула, що підтверджується розрахунком (а.с.15).

Встановленим судом фактам та обставинам відповідають правовідносини, які регулюються  Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

У відповідності до п. 1 ст. 2  Закону України "Про житлово-комунальні послуги", державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується, зокрема,  на принципі забезпечення соціального захисту малозабезпечених громадян.

У відповідності до ч. 1 ст. 8  Закону України "Про житлово-комунальні послуги", стандарти, нормативи, норми, порядки і правила у сфері житлово-комунальних послуг розробляє і затверджує, зокрема, Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п. 5 Положення "Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (далі Положення), субсидія не призначається якщо уповноважений власник житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок,  та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні, мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинку).

Відповідно до п.20 Положення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення, органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

У судовому засіданні встановлено, що в ході отримання позивачкою субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, остання не повідомила відділ субсидій при зміни пов'язанні з появою у володіння її сім'ї у сукупності більш ніж одного житлового приміщення (будинку). Маючи у  володінні сім'ї у сукупності більше ніж одного житлового приміщення (будинку), відповідачка ОСОБА_3 не мала права на отримання  субсидії. Позивач звертався до відповідачки з вимогою про повернення суми субсидії у розмірі 1307грн.29коп, перерахованої (виплаченої) надміру, однак остання добровільно не повернула вказану суму.

Відповідно до п.3 Положення, призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється відділами (управліннями) субсидій районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад.

У судовому засіданні встановлено, що позивач мав можливість здійснювати контроль за правомірністю отримання відповідачкою ОСОБА_3 субсидії, однак не здійснював його.

Відповідно до ст. 256 ЦК України, позовна давність це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. У відповідності до ст. 257 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

У судовому засіданні встановлено, що позивач мав можливість дізнатися про своє порушене право у серпні 2003 року та звернутися за захистом свого цивільного права у передбачений ст. 257 ЦК України, трирічний строк. Поважності пропуску позивачем строку позовної давності для звернення до суду з даною вимогою, судом не встановлено, а тому у задоволенні позову належить відмовити повністю.

Керуючись  ст. ст. 15,16, 256, 257 ЦК України, ст. ст. 2, 8 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст. ст. 8, 10, 11, 208, 212, 214, 215  ЦПК України, суд -

                                                      ВИРІШИВ:

У задоволенні позову прокурора Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах  Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради до ОСОБА_3  про стягнення грошової суми – відмовити повністю.

На рішення може бути подана апеляційна скарга  протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня  проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Головуючий суддя:                         В.М. Прасолов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація