Справа № 2-2234/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2010 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого – судді Собина О.І.
при секретарі – Біріній Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства «Сумський м’ясокомбінат» про стягнення заборгованості по заробітній платі, відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач свої вимоги мотивує тим, що з 10.02.1997 року вона працює у відповідача в їдальні на посаді пекаря. Позивачу нарахована але не виплачена заборгованість по зарплаті в сумі 8256 грн. 49 Неправомірними діями відповідача відносно порушень трудового законодавства їй заподіяна моральна шкода. Внаслідок невиплати заробітної плати вона не має можливості повноцінно себе забезпечувати,вона опинилась у скрутному становищі, що вимагає від неї додаткових зусиль для організації свого життя. Просить стягнути з відповідача на її користь заборгованість з заробітної плати станом на 1.01.2010 року в сумі 8256 грн. 49 коп. та у відшкодування моральної шкоди 500 грн.
В судове засідання позивач не з’явився,про час розгляду справи повідомлений ,в свої заяві просить справу слухати в його відсутність.
Відповідач про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, але його представник в судове засідання не з’явився. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач з 10.02.1997 року працює у ВАТ «Сумський м’ясокомбінат» оператором котельні, що підтверджується копією трудової книжки на а. с.4,6
Відповідно до довідки відповідача сума заборгованості по заробітній платі у позивача станом на 01.01.2010 року складає 8256грн. 49 коп. (а. с.3).
Відповідачем порушено вимоги ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України „Про оплату праці” щодо строків виплати заробітної плати. А тому право позивача є порушеним та підлягає захисту і на її користь з відповідача необхідно стягнути заборгованість по заробітній платі в загальній сумі 8256 грн. 49 коп.
Відповідно до ст. 237-1 КЗпП України у разі, якщо порушення законних прав працівника призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя, власником або уповноваженим ним органом провадиться відшкодування моральної шкоди.
В зв’язку з невиплатою відповідачем позивачу належної їй заробітної плати останній була заподіяна моральна шкода, яка полягає в тому, що відсутність необхідних їй коштів вимагала від неї додаткових зусиль для організації свого життя, призвела до втрати нормальних життєвих зв’язків. З урахуванням суми заборгованості заробітної плати, вимог розумності і справедливості, а також того, що відповідач знаходиться у тяжкому фінансовому стані, суд вважає, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути у відшкодування моральної шкоди грошову суму в розмірі 300 гривень.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.00коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 103, 115, 117, 237-1 КЗпП України, ст. ст. 24, 29 Закону України „Про оплату праці”, ст. ст. 10, 11, 57-60, 88, 209, 212, 214-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Сумський м’ясокомбінат» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в сумі 8256 гривні 49 коп.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Сумський м’ясокомбінат» на користь ОСОБА_1 у відшкодування моральної шкоди 300 гривень.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Сумський м’ясокомбінат» на користь держави судовий збір в сумі 51 гривень 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень.
Відповідач протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може подати до Зарічного районного суду м. Суми заяву про його перегляд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення.
Позивач протягом десяти днів з дня проголошення рішення може подати заяву до Зарічного районного суду м. Суми про його апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Собина
- Номер: 6/279/27/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2234/10
- Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.05.2017
- Дата етапу: 12.06.2017
- Номер:
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2234/10
- Суд: Шевченківський районний суд м. Львова
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.06.2010
- Дата етапу: 30.11.2015