Судове рішення #8793806

Справа № 2н-571/2010

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

02 квітня 2010 року                                                                           м. Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Драник Н.П. розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про видачу судового наказу.

Заявник посилається на те, що 23.04.2008 року між Публічним акціонерним товариство «Універсал Банк», який є правонаступником ВАТ «Універсал Банк» та фізичною особою – резидентом України, яким є – ОСОБА_1, було укладено кредитний договір № CL 36674 від 23.04.2008 року.

Відповідно до п. 1.1 та додатку №1, додатку №2 вищевказаного Договору, заявник надає боржнику кредит у сумі 18500,00 (вісімнадцять тисяч п’ятсот) гривень 00 копійок, для поточних потреб та сплати комісійної винагороди за надання кредиту строком на 60 місяців – з 23.04.2008 року до 05.04.2013 року, а боржник зобов’язується погасити кредит, сплатити за його користування проценти в сумі, строки та на умовах, що передбачені договором, додатком №1 та додатком №2 вищевказаного договору.

Заявник свої зобов’язання за договором виконав, надавши боржнику кредит у сумі18500,00 (вісімнадцять тисяч п’ятсот) гривень 00 копійок, що підтверджується випискою з особового рахунку боржника.

У порушення умов договору, боржник свої зобов’язання належним чином не виконав, в результаті чого має прострочену заборгованість за кредитом -  2997, 61 (дві тисячі дев’ятсот дев’яносто сім) гривень 61 копійка, по процентах – 9866,18 (дев’ять тисяч вісімсот шістдесят шість) гривень 18 копійок, по сумі дострокового стягнення кредиту – 14833,93 (чотирнадцять тисяч вісімсот тридцять три) гривні 93 копійки.

Відповідно до пункту  2.4 договору, у випадку прострочення терміну сплати щомісячного платежу, встановлюється підвищена процентна ставка у розмірі 108% річних, що вказано в додатку №1 до договору, починаючи з першого дня виникнення такого прострочення.

На момент звернення з заявою заборгованість за кредитом по підвищених відсотках складає 2391,16 (дві тисячі триста дев’яносто одна) гривня 16 копійок.

Відповідно до п. 6.6 договору, заявник має право вимагати від боржника достроково погасити кредит до настання остаточного строку/терміну погашення, а боржник зобов’язується на письмову вимогу заявника достроково погасити кредит в повному обсязі та сплатити нараховані проценти за користування кредитом, нараховану неустойку та інші платежі й нарахування за договором, що підлягають сплаті боржником на користь заявника не пізніше 30 (тридцяти) календарних днів з дати одержання такої вимоги заявника, в одному з наступних випадків:

-   затримка сплати частини кредиту та/або процентів за його користування принаймні за один календарний місяць;

-   якщо сума поточної заборгованості боржника перевищує суму непогашеного кредиту більш ніж 10%;

-   у разі несплати боржником більш ніж одного щомісячного платежу, що перевищує 5% суми кредиту;

-   іншого істотного порушення умов договору (наприклад, прострочення сплати коштів на користь заявника за договором).

Згідно п. 6.7 договору, поштова квитанція, якою підтверджується відправлення відповідного рекомендованого листа боржнику на його адресу для листування, зазначену у розділі 13 договору, вважається документальним підтвердженням відправлення заявником листа з вимогою до боржника виконати зобов’язання боржника за п. 6.6 договору, повністю усунути порушення зобов’язань боржника, повністю або частково погасити кредит тощо.

Відповідно до п. 9.1 договору заявник має право вимагати від боржника дострокового виконання зобов’язань за договором у разі прострочення боржником сплати щомісячного платежу та/або його частини (чергового платежу за кредитом та/або процентів за користування кредитом) та/або сплати інших грошових зобов’язань боржника за договором, строком 90 (дев’яносто) календарних днів та більше.

Згідно п. 9.3 договору після направлення повідомлення заявника про визнання терміну повернення кредиту таким, що настав, сукупна заборгованість боржника, в тому числі непогашений залишок кредиту та нараховані проценти, комісійні, неустойку та інші нарахування, вважаються простроченими та підлягають повернення у терміни вказані в такому повім ленні заявника. У такому випадку заявник може на власний розсуд відступити право на одержання сум, що належать до сплати, третім особам, з повідомленням їм особистих даних боржника. Відповідне повідомлення заявника було надіслано боржнику 09.11.2009 року.

Крім того, отримавши  повідомлення заявника, боржник не оспорив ні зміну розміру основної суми боргу, ні нарахованих штрафних санкцій, що свідчить про відсутність спору про право.

Таким чином, зважаючи на невиконання боржником зобов’язання стосовно повернення кредиту, заявник вправі вимагати стягнення з боржника непогашений залишок кредиту та нараховані проценти, комісійні, неустойки та інші нарахування, передбачені договором. Розмір загальної суми заборгованості боржника перед заявником на момент подання даної заяви про видачу судового наказу становить 30088,88 (тридцять тисяч вісімдесят вісім) гривень 88 копійок, яку і просять стягнути з відповідача на їхню користь, а також судовий збір та витрати за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Розглянувши наданні матеріали, приходжу до висновку про необхідність відмовити у прийнятті заяви про видачу судового наказу з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.

В наданій суду заяві заявник достроково стягує заборгованість по кредиту, але зазначені в обґрунтовані підстави вказують на наявність спору про право.

Таким чином, вимога, з якою ПАТ «Універсал Банк» звернулися до суду для видачі судового наказу, не передбачена статтею 96 ЦПК України і наявний спір про право, що є підставою для відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

Керуючись ст. ст. 96, 100, 101 ЦПК України, -      

У Х В А Л И В :

Відмовити Публічному акціонерному товариству «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу.

Роз’яснити Публічному акціонерному товариству «Універсал Банк» їхнє право на звернення з вимогами до суду у позовному порядку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

  Суддя                                                                                 Н.П. Драник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація