Судове рішення #8784645

№ 1-17/08

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

17 жовтня 2008 року     м.  Володимир-Волинський

Військовий місцевий суд Рівненського гарнізону у складі: головуючого - підполковника юстиції Антонюка О.В.,  при секретареві - Ковалевській Н.Ю.,

з участю державного обвинувача - військового прокурора Луцького гарнізону полковника юстиції Платонова В.А.,  захисника-адвоката ОСОБА_3,  у відкритому судовому засіданні,  в розташуванні військової частини А2331,  розглянув кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини A3866,  солдата строкової служби,

ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1 в с
Фершанпінуаз,  Ногабайського району,  Челябінської області,  Російської Федерації,
мешканця с Хоптинці, Городоцького району, Хмельницької області,  росіянина,  громадянина України,  з середньо- спеціальною освітою,  неодруженого,  раніше несудимого,  призваного на військову службу Городоцько-Ярмолинецьким об'єднаним військовим комісаріатом в жовтні 2007 року,  старшого    механіка    електроагрегатів    в/ч А3866,  у скоєнні злочину,  передбаченого ч. 2  ст.  408 КК України.

Судовим слідством військовий місцевий суд,

ВСТАНОВИВ:

13 червня 2008 року,  близько 23 години ОСОБА_4,  перебуваючи в добовому наряді-посильним штабу в/ч A3866 і будучи у зв'язку з виконанням обов'язків військової служби,  озброєним штик-багнетом № 482,  з метою повністю ухилитися від військової служби,  самовільно,  із зброєю залишив розташування військової частини А3866. В послідуючому,  з метою приховати свою приналежність до армії,  він переодягнувся в цивільний одяг і почав подорожувати та переховуватись по різним населеним пунктам Володимир-Волинського району,  Волинської області.

16 червня 2008 року близько 14 години солдат ОСОБА_4 був виявлений військовослужбовцями Львівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України в м.  Устилуг і переданий у військову прокуратуру Луцького гарнізону.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 повністю визнав себе винним у пред'явленому обвинуваченні і про обставини і мотиви скоєного дав покази аналогічні описовій частині вироку. При цьому він пояснив,  що дійсно 13 червня 2008 року,  близько 23 години,  перебуваючи в добовому наряді,  самовільно,  із зброєю штик-багнетом,  залишив територію військової частини A3 866,  так як хотів ухилитись від військової служби і по-іншому формувати свій життєвий шлях. В період перебування поза частиною,  переодягнувся у цивільний одяг,  подорожував населеними пунктами Володимир-Волинського району,  переховувався в залишених будинках,  і  16 червня 2008 року близько  14 години був виявлений прикордонниками Львівського прикордонного загону,  після чого доправлений у військову прокуратуру Луцького гарнізону. В скоєному щиро розкаюється.

У зв'язку з тим,  що покази підсудного повністю узгоджуються з доказами стосовно фактичних обставин справи,  які були зібрані в ході досудового слідства,  і які ні ким з учасників судового розгляду не оспорювались,  а також враховуючи клопотання останніх,  відповідно до ч.3  ст. 299 КПК України,  дослідження доказів в судовому засіданні було обмежено допитом підсудного та дослідженням документів,  які характеризують особу останнього.

Крім особистого визнання вини підсудним,  вина ОСОБА_4 у пред'явленому обвинуваченні підтверджується і іншими,  зібраними під час досудового слідства доказами.

Згідно контрольної карти призовника (а.с. 163 т.2) ОСОБА_4 на момент призову на військову службу у жовтні 2007 року - визнаний здоровим і придатним до військової служби.

Відповідно до свідоцтва про хворобу №277-п від 28 липня 2008 року (а.с. 245 т.2),  рішенням військово-лікарської комісії Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України ОСОБА_4 визнаний непридатним до військової служби у мирний час,  обмежено придатним у воєнний час.

Згідно висновків експертів судово-психіатричної комісії(а.с.  126-127 т.2) - ОСОБА_4 в період скоєння інкримінованих йому протиправних дій виявляв,  як виявляє на даний час ознаки легкої розумової відсталості з нерізко вираженою емоційно-вольовою нестійкістю,  що не позбавляло і не позбавляє його на даний час можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними. Застосування заходів медичного характеру не потребує.

Оцінюючи такі висновки експертів,  військовий суд знаходить їх науково обґрунтованими,  достатньо аргументованими і відповідними об'єктивній поведінці підсудного під час судового розгляду,  а тому,  погоджуючись з висновками експертів,  суд визнає ОСОБА_4 осудним і відповідальним за скоєне.

Таким чином,  військовий суд вважає доведеним,  що 13 червня 2008 року,  близько 23 години,  ОСОБА_4 з метою повністю ухилитися від військової служби,  самовільно із зброєю штик-багнетом,  залишив розташування військової частини А-3866 і незаконно перебував за її межами до 14 години 16 червня 2008 року,  коли був виявлений військовослужбовцями Львівського прикордонного загону в м.  Устилуг. Такі його дії суд розцінює,  як дезертирство із зброєю і кваліфікує за ч.2  ст. 408 КК України. При цьому суд виходить не тільки із заяв підсудного ОСОБА_4,  але і з його об'єктивних дій. А саме: залишивши частину ОСОБА_4,  з метою приховати свою приналежність до армії переодягнувся в цивільний одяг,  подорожував і переховувався по різним населеним пунктам,  маючи реальну можливість,  в органи місцевої влади,  чи правоохоронні органи не звертався і його подальше перебування поза частиною було попереджено лише в результаті його виявлення.

При призначенні підсудному покарання суд приймає до уваги,  що ОСОБА_4 скоїв тяжкий злочин. Разом з тим суд враховує,  що до кримінальної відповідальності підсудний притягується вперше. В скоєному щиро розкаявся і сприяв органам досудового слідства у розкритті злочину. Останні обставини суд визнає такими,  що пом"якшують покарання ОСОБА_4.

Крім того,  в якості обставин,  що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину суд визнає стан здоров'я підсудного,  обумовлений наявністю в нього ознак психічного розладу і висновки військово-лікарської комісії про його непридатність до військової служби у мирний час.

З врахуванням характеру і ступеню суспільної небезпеки вчиненого,  а також всіх даних про особу підсудного,  його сімейного становища,  обумовленого вихованням у багатодітній сім'ї в важких матеріальних умовах,  в цілому позитивних характеристик по службі,  місцю проживання та навчання,  за наявності декількох обставин,  що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину,  суд приходить до висновку про можливість застосування до  підсудного ОСОБА_4  ст. 69 КК України і призначення йому покарання,  нижче від найменшої межі,  встановленої в санкції статті Особливої частини цього ж Кодексу.

Також,  враховуючи тяжкість злочину,  особу винного і конкретні обставини справи,  відсутність тяжких наслідків,  суд вважає за можливе виправлення ОСОБА_4 без ізоляції від суспільства,  а тому застосовує до нього  ст.  ст. 75,  76 КК України і звільняє від відбування покарання з випробуванням.

На підставі викладеного та керуючись  ст.  ст.  322-324,  333-335 КПК України,  військовий місцевий суд, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_4 визнати винним у скоєнні злочину,  передбаченого ч..2  ст. 408 КК України,  на підставі якої,  із застосуванням  ст. .69 того ж Кодексу позбавити його волі строком на 3 (три) роки. На підставі  ст.  75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням,  з іспитовим строком в 2 (два) роки.

На підставі  ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_4 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи,  періодично з'являтись в ці органи та повідомляти про зміну місця проживання,  роботи або навчання. Виконання вироку не здійснювати,  якщо засуджений протягом іспитового строку не вчинить іншого злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

Після набрання вироком законної сили речовий доказ по справі: - штик-багнет №482,  який перебуває на відповідальному зберіганні   у військовій частині A3 866 - вважати повернутим за належністю. Запобіжний захід відносно ОСОБА_4- нагляд командування військової частини A3 866 - відмінити. Судові витрати по даній кримінальній справі,  пов"язані з проведенням судових експертиз у загальному розмірі 648 грн. 34 коп. - звернути на рахунок держави. На вирок може бути подана апеляція у військовий апеляційний суд Центрального регіону України через військовий місцевий суд Рівненського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Дійсна за належним підписом.  Згідно з оригіналом.

  • Номер: 5/780/3/18
  • Опис:
  • Тип справи: на справу в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах (кримінальних провадженнях)
  • Номер справи: 1-17/08
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Антонюк О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.06.2018
  • Дата етапу: 20.06.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація