Справа № 2-333/2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2008 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Гудзюка І.В.,
при секретарі Хлівній Н.М.,
провівши попереднє судове засідання в залі суду в м. Смілі по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток у спільній сумісній власності, -
встановив:
Співвласниками квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого Смілянським міськвиконкомом 8 квітня 1999 року, зареєстрованого Смілянським підрозділом ЧООБТІ, є сторони по справі.
ОСОБА_1, маючи намір подарувати належну йому частину квартири, звернувся до відповідача із пропозицією укласти договір про визначення часток співвласників в спільній сумісній власності у вказаній квартирі, проте відповідач відмовляється укладати такий договір, посилаючись на те, що для укладення договору він повинен нести додаткові витрати.
Посилаючись на ці обставини позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про визначення часток у спільній сумісній власності.
Відповідач позов визнав повністю.
Суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Згідно ч. 1 ст. 268 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного із них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Відповідно до вимог ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності. При цьому вказано, що частки у праві спільної сумісної власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Враховуючи викладене, при виділі часток в квартирі АДРЕСА_1, відповідно до принципу рівності часток, частка кожного із співвласників складає 1/2 частину квартири.
На підставі наведеного, ст.ст. 368, 372 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 130, 213, 215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити рівними частки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_2, по 1/2 частині кожного.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення заяви про
апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів після подання такої заяви - апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана через Смілянський міськрайонний суд і в 10 денний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про оскарження рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.