Справа № 2-1130/2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2008 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Гудзюка І.В.,
при секретарі Хлівній Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання права власності в порядку спадкування, -
встановив:
1 липня 1996 року померла ОСОБА_2 Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається із 8/25 частин квартири спільного заселення №2 по вул. Ленінградській, 43 в м. Сміла, належних померлій на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого органом приватизації СЕМЗ ім. Т. Шевченка 18 квітня 1994 року, зареєстрованого Смілянським виробничим підрозділом ЧООБТІ.
Спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняла, але юридично не оформила шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном мати позивачки -ОСОБА_3, оскільки вона проживала з нею однією сім'єю, доглядала, утримувала та за свій рахунок похоронила померлу. Крім ОСОБА_3 інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2 немає.
Співвласниками ічших 17/25 частин квартири спільного заселення №2 по вул. Ленінградській, 43 в м.. Сміла є ОСОБА_1 і ОСОБА_3
30 січня 2007 року ОСОБА_3 померла і після її смерті, крім зазначеної частини квартири, яка належала ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належну їй особисто частину квартири спільного заселення №2 по вул. Ленінградській, 43 в м.. Сміла.
Спадщину після смерті матері позивачка прийняла оскільки на час відкриття спадщини постійно проживала із спадкодавцем. Однак позивачка спадщину переоформити не може, оскільки у свідоцтві про право власності на житло не визначені частка померлої ОСОБА_3 у спільній сумісній власності на житло.
Посилаючись на ці обставини позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача і просить визнати за нею право власності на майно в порядку спадкування.
Представник відповідача позов визнав повністю.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 показали суду, що ОСОБА_3 більше п'яти років проживала однією сім'єю із ОСОБА_2, доглядала її, утримувала, похоронила її та відбула всі пов'язані з цим обряди.
Із довідки ПП «Будинок» від 10 серпня 2006 року вбачається, що ОСОБА_1 проживала разом із своєю матір'ю ОСОБА_3 до дня її смерті в м. Сміла по вул. Ленінградській, 43/2.
Із вищенаведеного вбачається, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3 та ОСОБА_1
Згідно ч. 1 ст. 268 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного із них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 372 ЦК в разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлене домовленістю між ними або законом.
Враховуючи викладене, при виділі часток в квартирі АДРЕСА_1 відповідно до принципу рівності часток, частка кожного Із співвласників складає по 17/50 частин квартири.
За таких обставин, суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно.
На підставі наведеного, ст.ст. 368, 372, 1268-1270 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 59, 60, 213, 215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити рівними частки ОСОБА_1 і ОСОБА_3, яка померла 30 січня 2007 року, у спільній сумісній власності на 17/25 частин квартири АДРЕСА_2, по 17/50 частин кожного.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на:
8/25 частин квартири АДРЕСА_2, належних ОСОБА_2, яка померла 1 липня 1996 року, на підставі свідоцтва про право власності на житло виданого органом приватизації СЕМЗ ім. Т. Шевченка 18 квітня 1994 року, зареєстрованого Смілянським виробничим підрозділом ЧООБТІ.
17/50 частин квартири АДРЕСА_1
Черкаської області, належних ОСОБА_3, яка померла 30 січня
2007 року, на підставі свідоцтва про право власності на житло виданого органом
приватизації СЕМЗ ім. Т. Шевченка 18 квітня 1994 року, зареєстрованого
Смілянським виробничим підрозділом ЧООБТІ.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через
Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення
заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів після подання такої заяви -
апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана через Смілянський міськрайонний
суд і в 10 денний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про
оскарження рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.