Справа №2-1297/ 08 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2008 року Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого суду судді ПАРФЕНЮКА В. І. при секретарі ЮЖДІ Л. С,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові справу цивільного судочинства за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Чортківського району Тернопільської області з участю третьої особи Чортківської районної державної нотаріальної контори про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за померлою та визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2008 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Чортківського району Тернопільської області, третьої особи Чортківської районної державної нотаріальної контори про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за померлою та визнання права власності на спадкове майно.
В позовній заяві він зазначив, що 08 грудня 2006 року в с Стара Ягільниця Чортківського району померла його мати ОСОБА_3. Вона проживала разом з позивачем, і була зареєстрована в будинку його дружини.
Після смерті матері відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в с Шульганівка Чортківського району Тернопільської області, земельного та майнового паїв, грошового вкладу.
13 липня 1995 року мати позивача склала заповіт, згіно якого житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами заповіла ОСОБА_1 Оформити спадщину на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами позивач не може, оскільки відсутній правовстановлюючий документ, який би підтверджував право власності на нього. Отримати такий документ після смерті спадкодавця в установленому для цього порядку неможливо, так як згідно ст. 346 ЦК України право власності припиняється із смертю власника і реєстрація такого права можлива тільки відносно живої особи. З цієї причини питання про визначення належності нерухомого майна особі, що померла та спадкоємцю, у разі відсутності первинної реєстрації права власності, повинно вирішуватись у судовому порядку.
У попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримує, просить визнати за померлою ОСОБА_3 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами по вул. Підгірній, 19 в с. Шульганівка Чортківського району Тернопільської області та визнати за ним право власності на спадкове майно після смерті матері.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Чортківського району Тернопільської області у попереднє судове засідання не з'явився, від відповідача надійшла заява про розгляд справи без участі представника, позов визнає.
Представник третьої особи Чортківської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, від третьої особи до суду надійшла заява про розгляд справи без участі представника.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України ОСОБА_1 є спадкоємцем і спадщина належить йому з часу її відкриття.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть у справі, не підлягають доказуванню.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, задовольнивши позов.
Керуючись ст. ст. 325, 328, 1216, 1218, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 61, 130, 174, 213, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за померлою ОСОБА_3 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по вулиці Підгірній, 19 в селі Шульганівка Чортківського району Тернопільської області.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по вулиці Підгірній, 19 в селі Шульганівка Чортківського району Тернопільської області, після смерті спадкодавця ОСОБА_3.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги Апеляційному суду Тернопільської області через Чортківський районний суд.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів після його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, яйщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.