У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
2010 року квітня місяця 07 дня Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Руснак А.П.,
суддів - Адаменко О.Г.,
Павловської І.Г.,
при секретарі - Приходько Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до Генеральної Прокуратури України, Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Служби Безпеки України про порушення соціальних та житлових прав, про порушення права на облаштування, про захист честі та гідності, про протидію у виконанні цивільно-правових зобов’язань, за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 13 січня 2010 року,
в с т а н о в и л а.
Ухвалою Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 13 січня 2010 року позовна заява ОСОБА_5 до Генеральної Прокуратури України, Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Служби Безпеки України про порушення соціальних та житлових прав, про порушення права на облаштування, про захист честі та гідності, про протидію у виконанні цивільно-правових зобов’язань повернута позивачеві та роз’яснено, що для вирішення цього спору потрібно звернутися до суду за місцезнаходженням відповідачів.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати зазначену ухвалу, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права при вирішенні цього питання.
Судова колегія, заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає її такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи, вищезазначений позов ОСОБА_5 був поданий до Залізничного райсуду м. Сімферополя. Разом з тим, усі відповідачі - Генеральна Прокуратура України, Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Служба Безпеки України - знаходяться у м. Києві.
Відповідно до частини 2 статі 109 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК) позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
Отже, позов ОСОБА_5 до юридичних осіб, місцезнаходження яких у м.Києві, не підсудний Залізничному районному суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим.
Згідно статті 115 ЦПК України якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановлюється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.
Справа № 22-ц-2004/2010 р. Головуючий у першій інстанції –Олейников Ю.О.
Доповідач - Павловська І.Г.
Таким чином, доводів, які б спростовували висновки суду першої інстанції, у апеляції не міститься, у зв’язку з чим підстав для її скасування колегія суддів не вбачає.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу, і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Керуючись статтями 303, 304, 307, 312-315, 317, 319, 324, 325 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного Суду АРК,
у х в а л и л а.
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 13 січня 2010 року - відхилити.
Ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 13 січня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Судді: