Справа № 2-4859 10
РІШЕННЯ
Іменем України
11 червня 2010 року сел. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області в складі: головуючого — Ільїної Г.І.,
за участю секретаря - Мінаєвої А.І.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в селищі Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі % частки від всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви та до досягнення дитиною ґювноліття.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 20 серпня 2004 року зареєструвала з відповідачем шлюб, від якого сторони мають доньку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що мешкає разом із ОСОБА_1 та знаходиться на її утриманні.
Сімейне життя сторін не склалось, внаслідок чого шлюб між ними був розірваний Харківським районним судом Харківської області 20.04.2010 р.
ОСОБА_2 фактично у вихованні дитини участі не приймає, добровільно на утримання доньки матеріальної допомоги не надає. Нікому іншому аліменти не сплачує.
Позивач у судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву, в якій вимоги про стягнення аліментів на утримання дитини підтримала в повному обсязі, просила справу розглядати за її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з`явився, позовні вимог визнав, просив справу розглядати в його відсутність, про що подав відповідну заяву до суду.
Виходячи з наведеного, та з того, що в матеріалах справи є достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін та ухвалити рішення в справі при проведенні попереднього судового засідання.
Згідно з ч. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення в попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 1 74 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав увалює рішення про задоволення позову.
Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Матеріалами справи встановлено, що шлюб між сторонами розірвано, про що свідчить копія свідоцтва про розірвання .шлюбу серії НОМЕР_1 , виданого 20 квітня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 144 (а. с. 2).
Відповідач є батьком дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 . виданого 20 грудня 2004 року Кулінічівською селищною радою Харківського району Харківської області, актовий запис № 50 (а. с. 3).
Дитина проживає разом із позивачем за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчить довідка № 234 від 29.10.2009 р„ видана Кулінічівським ВУЖКГ «Елітне» (а. с. 5) та знаходяться на утриманні матері.
Статтею 180 Сімейного Кодексу України передбачений обов`язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно зч. 1 ст. 191 Сімейного Кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
При визначенні розміру аліментів суд враховує обставини, передбачені ст. 182 Сімейного Кодексу України, та що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи що ОСОБА_2 позов визнав та не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дочки (а.с. 12), позов підлягає задоволенню в повному обсязі і суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дитини в розмірі 'А частки від заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня подачі заяви до суду і до її повноліття.
Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України: з відповідача підлягають стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 120 грн.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 88. 130, 174, 212-215, 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:!
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Кутузівка Харківського району Харківської області, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , працює ДП «ДГ «Кутузівка» ІТ УААН» ведучим інженером електриком, на користь ОСОБА_1 , аліменти на утримання дочки: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі % частині від заробітку (доходу) щомісяця, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 7 травня 2010 року та до досягнення нею повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 (п`ятдесят одна) грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 (сто двадцять) гривень.
В частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць рішення суду підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя -