Судове рішення #8748450

справа № 2-2632/2008 p.

РІШЕННЯ

 іменем      України

18 листопада 2008 року     Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого     судді Савченка С. І.

при секретарі     Подзігун Р.І.,

за участю позивача     ОСОБА_1,

представників позивача     ОСОБА_2,  ОСОБА_3,

відповідача     ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду в м. Ірпінь справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4,  ОСОБА_5 про визнання права власності на 1/3 частину спадщини,  -

встановив:

Позивач в жовтні 2008 р. звернулася до суду із даним позовом,  який мотивувала тим,  що відповідачі її невістка і онука. 08.06.2007 р. помер її син ОСОБА_6,  який заповіту не залишив. Після його смерті відкрилася спадщина на належну померлому квартиру АДРЕСА_1 та на грошовий вклад в АБ «Київська Русь» на суму 21000 доларів США. Спадкоємцями першої черги за законом померлого є сторони у справі: позивач - його мати та відповідачі - його дружина і донька,  які у встановлений строк подали заяви до держнотконтори про прийняття спадщини. Однак,  позивач не може оформити спадщину в держнотконторі,  поскільки невістка вважає,  що грошовий вклад в АБ .«Київська Русь» є власністю подружжя,  а не власністю померлого. Посилаючись на те,  що даний вклад є особистим майном її сина,  бо гроші виручені від продажу належної сину частини будинку № 3 по вул. Малиновського в м. Буча,  просила визнати за нею право власності на 1/3 частину спадкової квартири та 1/3 частину грошового вкладу.

В судовому засіданні позивач та її представники позов підтримали,  підтвердили викладені обставини,  просили задоволити.

Відповідач ОСОБА_4,  в тому числі як представник неповнолітньої дочки,  позов визнала частково. Не заперечувала проти визнання за позивачем права власності на 1/3 частину спадкової квартири. Щодо грошового вкладу,  то вважала,  що даний вклад є власністю подружжя і позивач має право лише на 1/6 його частину. Відповідач в судовому засіданні визнала,  що гроші в сумі 21000 доларів США її чоловік ОСОБА_6 отримав від продажу будинку по вул. Малиновського 3 в м. Буча,  який був його особистою власністю.

Суд,  заслухавши пояснення учасників,  дослідивши матеріали справи,  вважає,  що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлені слідуючі обставини : 08.06.2007 р. помер ОСОБА_6 - син позивача та чоловік і батько відповідачів,  який заповіту не залишив (а.с. 8). Після його смерті відкрилась спадщина на квартиру АДРЕСА_1 та на грошовий вклад в АБ «Київська Русь» на суму 21000 доларів США (а.с. 15).

Спадкоємцями померлого першої черги за законом є сторони у справі,  які прийняли спадщину шляхом подачі у встановлений строк заяви до держнотконтори про прийняття спадщини (а.с. 16).

Вказані обставини визнані сторонами і згідно ч.1  ст. 61 ЦПК України доказуванню не підлягають. Спірні правовідносини регулюються ЦК України.

Згідно  ст. 1223 ЦК право на спадкування мають особи,  визначені у заповіті,  у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом мають спадкоємці за законом.  Згідно  ст. 1267 ЦК частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Згідно  ст.  1269 ЦК України спадкоємець,  який бажає прийняти спадщину,  але на час її відкриття не проживав постійно із спадкодавцем,  має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно  ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюєься строк у шість місяців з часу відкриття спадщини.

Поскільки судом встановлено,  що після смерті 08.06.2007 р. ОСОБА_6 має місце спадкоємство за законом,  а також встановлено,  що позивач як спадкоємець першої черги за законом прийняла спадщину шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до держнотконтори у встановлений законом шестимісячний строк,  то суд вважає за необхідне визнати за позивачем право власності на спадкове майно у вигляді 1/3 частини квартири та 1/3 частини грошового вкладу в АБ «Київська Русь» на суму 21000 доларів США.

Щодо вимог позивача про віднесення певного майна до спадкового,  то такі вимоги надлишкові і задоволенню не підлягають,  поскільки суд визнаючи за позивачем право власності на частину спадкового майна вирішує спір посуті.

Доводи відповідача ОСОБА_4 про те,  що грошовий вклад на суму 21000 доларів США є спільною власністю подружжя,  не грунтуються на законі.

Судом встановлено і це не заперечує відповідач,  що кошти в сумі 21000 доларів США,  які знаходяться на рахунку в банку,  були набуті померлим ОСОБА_6 в результаті відчуження належної йому 1/2 частини будинку по вул. Малиновського 3 в м. Буча,  яку він успадкував після смерті батька та баби,  що стверджується мировою угодоюи та ухвали суду про затвердження мирової угоди від 20.10.2003 р. в цивільній справі № 2-2868/2003 р.

Згідно  ст. 57 СК України особистою власністю одного з подружжя є майно,  набуте ним за час шлюбу,  в порядку спадкування або за кошти,  які належали йому особисто.

Поскільки грошовий вклад в АБ «Київська Русь» на суму 21000 доларів США набутий позивачем в шлюбі,  але за рахунок успадкованого майна,  яке не є спільною власністю подружжя,  то згідно  ст. 57 СК України вклад є його особистою власністю і на нього відкрилася спадщина після смерті спадкодавця.

На підставі  ст.  ст.  1223,  1266,  1268,  1269,  1270 ЦК України,   ст.  ст.  57,  60 СК України,  керуючись  ст.  ст.  10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України,  суд,  -

вирішив:

Позов задоволити частково.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_2 та на 1/3 частину грошового вкладу на суму 21000 доларів США з відповідними відсотками на депозитному рахунку № 2635008858002,  відкритому на ім"я ОСОБА_6 в Акціонерному банку «Київська Русь»,  в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6,  померлого 08.06.2007 р.

В решті позову відмовити.

Рішення в повному обсязі буде виготовлене не пізніше 23.11.2008 р.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів та наступного подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо зайву не було подано,  а у випадку подання заяви - після закінчення строку на подання апеляційної скарги,  якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація