Справа № 2-2469/08
КІРСВСЬКИИ РАЙОННИЙ СУД М. МАКІЇВКИ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 жовтня 2008 р. м. Макіївка
Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області
у складі: головуючої - судді Негода О.М.
при секретарі Єрмаковій М. О.
за участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в місті Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 В’ ячеславівни до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ:
15 вересня 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у зв’язку з відмовою відповідача утримувати дитину добровільно.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги, в обгрунтування яких пояснила, що дитина знаходиться на її утриманні, вона не може самостійно забезпечити дитині належний рівень життя, однак відповідач не надає достатньої матеріальної чи іншої допомоги. Домовленості з ним про спосіб виконання його батьківського обов’язку по забезпеченню дитини не досягнуто. Тому просить у судовому порядку стягнути з ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на свою користь аліменти в розмірі 600 грн. щомісячно.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав, пояснивши суду, що він згодний виплачувати аліменти на утримання дочки у встановленому законом порядку та зазначеному позивачкою розмірі, дитина знаходиться на утриманні позивачки, він матеріальну допомогу на утримання доньки не надає, інші недієздатні особи на його утриманні не перебувають, аліменти він нікому не виплачує.
Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи в межах заявлених позивних вимог ( ст. 11 ЦПК України), суд установив наступне.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 28 серпня 2006 p., від якого мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що виховується матір’ю. Батько дитини - ОСОБА_2 проживає окремо від сім’ї, на утримання неповнолітньої дитини матеріальної допомоги в добровільному порядку не надає.
Відповідно до положень Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991р. № 789-ХІ1) дитина, з огляду на її фізичну і розумову незрілість потребує спеціального захисту та турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.
Обов’язок батьків по утриманню дітей до досягнення ними повноліття закріплена в ч.2 ст. 51 Конституції України і ст. 180 Сімейного кодексу України. У випадку ухилення батьків від виконання цього обов’язку, за рішенням суду аліменти на утримання дитини присуджуються в частині від доходу його матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі ( ст. 181 Сімейного кодексу України).
З представлених у матеріалах справи документів убачається, що ОСОБА_2 офіційно не працевлаштований, постійного щомісячного доходу не має. Він фізично здоровий, не має на утриманні інших дітей і непрацездатних батьків. Зазначені обставини визнані відповідачем у судовому засіданні.
Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_2 від обов’язку утримання малолітньої дитини судом не встановлено. Домовленості між батьками щодо способу утримання дитини не досягнуто.
Згідно з приписом ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Оцінивши представлені сторонами в силу ст. 60 ЩЖ України докази, суд вважає, що ОСОБА_2 не виконує у відношенні неповнолітньої дитини передбачені сімейним законодавством батьківські обов’язки, тому позовні вимоги про стягнення аліментів підлягають задоволенню.
Приймаючи до уваги вищевикладені обставини, сімейне та майнове положення відповідача суд встановлює аліменти на утримання неповнолітньої дитини у твердому відношенні -у розмірі 600 (шістсот) гривень щомісячно.
Згідно ст. 367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
На підставі ст. ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню в доход держави судовий збір у сумі 51 гр. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7, 50 грн., оскільки позивачка звільнена від сплати судових витрат при звертанні з позовом у суд.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 60, 81, 88, 212, 213, 214, 215, 367 ЦПК України, статтями 180-183, 191 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, що проживає за адресою: 86113, м. Макіївка, п. Лісний, вул. Семашко, буд. № 13, на утримання дитини: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь її матері - ОСОБА_4, що проживає за адресою: 86136, м. Макіївка, вул. Грузька, буд. 144, аліменти в розмірі 600 (шістсот) грн., щомісяця, починаючи з 15 вересня 2008 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7, 5 грн.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини піддати негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний сум м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.