Справа № 2А-824/2010 року
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«14» квітня 2010 року м. Макіївка
Суддя Гірницького районного суд міста Макіївки Донецької області ОСОБА_1, розглянувши у письмовому провадженні у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Макіївки адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про стягнення щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «про соціальний захист дітей війни»,
В С Т А Н О В И В :
В грудні 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про стягнення щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «про соціальний захист дітей війни», в якому зазначила, що має статус дитини війни, що підтверджується відміткою в пенсійному посвідченні. Згідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» - до пенсії повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімального розміру пенсії за віком. Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області зазначену допомогу не нараховувало згідно до закону та не виплатило в 2007 роках, а в 2008 та 2009 роках сплачувало лише в розмірі 10%. Просила поновити річний строк звернення до суду, оскільки є особою похилого віку. Просила зобов’язати відповідача нарахувати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу за періоди з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2009 року, як дитині війни, поновивши їй пропущений строк звернення до суду, зв’язку з тим, що вона людина похилого віку, їй важко пересуватись, а тому не могла своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про захист своїх прав.
У судове засідання позивач не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, надав суду заяву з проханням розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача – Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області, у судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, надав суду письмове заперечення проти позову та заяву з проханням розглядати справу без його участі.
Відповідно до вимог частини 3 статті 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач належить до соціальної групи «діти війни», це підтверджується відповідним посвідченням та користується правами і пільгами, встановленими Законом України «Про соціальний захист дітей війни», але отримує пенсію за віком на загальних підставах (а.с. 3).
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що передбачено законодавством. Органи державної влади, та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
За преамбулою Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного Фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів, видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 58 зазначеного Закону на Пенсійний Фонд покладене керівництво та управління солідарної системи, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсій та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного Фонду, вирішення питань, пов’язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інших функцій, передбачені Законом і Статутом Пенсійного Фонду.
Правовий статус дітей війни визначає основи їх соціального захисту та гарантії, їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки встановлює Закон України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.
Тому суд вважає необхідним відмовити в задоволенні позову.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», ст. ст.3, 8, 9, 10, 11, 99, 122, 158-163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про стягнення щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «про соціальний захист дітей війни».
Постанова може бути оскаржена відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції, Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ