Справа №4- 97/10
П О С Т А Н О В А
ИМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2010 года Червонозаводський районний суд м.Харкова у складі: головуючого судді – Артакової Л.О., при секретарі – Каширіної О.М., за участю прокурора – Кадигроб В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові скаргу секретаря Харківської міської ради ОСОБА_1 на постанову слідчого з особливо важливих справ прокуратури Харківської області ОСОБА_2 від 19 жовтня 2007 року про порушення кримінальної справи ,
в с т а н о в и в :
15 вересня 2008 року секретар Харківської міської ради ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою на постанову слідчого з особливо важливих справ прокуратури Харківської області ОСОБА_2 від 19 жовтня 2007 року про порушення кримінальної справи за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради, за ознаками злочину, передбаченого ст.364 ч.1 КК України та за фактом службового підроблення, тобто внесення посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, складання та видачу завідомо неправдивих документів за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, посилаючись на те, що постанова про порушення кримінальної справи була винесена без достатніх підстав.
Постановою Червонозаводського районного суду м.Харкова від 03.10.2008 року скарга секретаря Харківської міської ради ОСОБА_1 була задоволена, постанова слідчого з особливо важливих справ прокуратури Харківської області ОСОБА_2 від 19.10.2007 року про порушення кримінальної справи №18070184 за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України та за фактом службового підроблення, тобто внесення посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, складання та видачу завідомо неправдивих документів за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України – скасована, у порушенні кримінальної справи - відмовлено.
Ухвалою апеляційного суду Харківської області від 01.12.2008 року зазначена постанова Червонозаводського районного суду м.Харкова від 03.10.2008 року залишена без змін.
Ухвалою Верховного Суду України від 12.01.2010 року постанова Червонозаводського районного суду м.Харкова від 03.10.2008 року та ухвала апеляційного суду Харківської області від 01.12.2008 року у справі за скаргою ОСОБА_1 скасовані, а справа направлена на новий судовий розгляд.
В судове засідання заявник або представник заявника 03.02.2010 р., 16.02.2010р., 03.03.2010р. не з»явились, про час та місце судового розгляду був повідомлений своєчасно та належним чином. Суд вважає за можливе розглянути скаргу за відсутності заявника.
Прокурор в судовому засіданні просив суд відмовити в задоволенні скарги, посилаючись на те, що справу було порушено за наявності приводів та підстав для порушення кримінальної справи.
Вислухавши думку прокурора , вивчивши матеріали слідчої перевірки, вважаю, що скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 236-8 ч.2 КПК України, розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, суд повинен перевіряти наявність привидів і підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення кримінальної справи, і не вправі розглядати і заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.
Як вбачається із матеріалів перевірки, 10.10.2007 року від начальника управління Служби безпеки України в Харківській області на адресу прокурора Харківської області було направлено лист, в якому зазначалось про необхідність проведення перевірки та прийняття рішення в порядку ст..97 КПК України стосовно зловживання службовим становищем посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради.
До листа були додані пояснення ряду осіб з приводу отримання ними зброї та копії посвідчень, виданих виконкомом Харківської міської ради ( а.4- 71).
19 жовтня 2007 року слідчим з особливо важливих справ прокуратури Харківської області ОСОБА_2 було порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради, за ознаками злочину, передбаченого ст.364 ч.1 КК України та за фактом службового підроблення, тобто внесення посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, складання та видачу завідомо неправдивих документів за ознаками злочину, передбаченого ст.. 366 ч.1 КК України.
У постанові зазначено, що посадові особи виконавчого комітету Харківської міської ради протягом 2005-2007 років, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, з корисливих мотивів, в інтересах третіх осіб, без проведення відповідної перевірки, шляхом внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, видали громадянам України та громадянам інших держав близько 400 посвідчень про членство у громадському формуванні з охорони громадського порядку та державного кордону, що стало підставою для отримання вказаними громадянами в управлінні громадської безпеки ГУМВС України в Харківській області спеціальних засобів (пістолетів та револьверів), пристосованих для стрільби гумовими кулями (а.1-2).
Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України за наявності приводів і підстав, зазначених у ст..94 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання, зобов»язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа.
Таким чином, дії слідчого прокуратури Харківської області, що порушив кримінальну справу, відповідають вимогам ст.ст. 94, 97, 98, КПК України, щодо наявності приводів та підстав для порушення кримінальної справи. Процесуальне рішення старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_2 про порушення кримінальної справи №18070184 знаходиться в межах його компетенції та базується на зібраних даних.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 94, 97, 98, 2367, 2368 КПК України, суддя, –
П О С Т А Н О В И В :
Скаргу секретаря Харківської міської ради ОСОБА_1 на постанову слідчого з особливо важливих справ прокуратури Харківської області ОСОБА_2 від 19 жовтня 2007 року про порушення кримінальної справи за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради, за ознаками злочину, передбаченого ст.364 ч.1 КК України та за фактом службового підроблення, тобто внесення посадовими особами виконавчого комітету Харківської міської ради в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, складання та видачу завідомо неправдивих документів за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України - відхилити.
На постанову судді може бути подана апеляція до апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м.Харкова протягом 7 діб.
Суддя Л.О.Артакова