Справа № 2 -6996/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2008 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого Ломакіна В.Є.
за участю секретаря Репетівської В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Тернополі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільської області про усунення перешкод в користуванні квартирою, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, посилаючись на те, що 08.08.2005 р. він придбав на підставі договору купівлі-продажу квартиру АДРЕСА_1. Відповідач з дня продажу не проживає у вказаній квартирі, жодних коштів на оплату комунальних послуг не надає. У квартирі немає його особистих речей. Однак, добровільно знятись з реєстрації відповідач відмовляється, що перешкоджає позивачу у повному обсязі здійснювати права власника квартири. У зв'язку з тим, він звернувся до суду із позовом за захистом своїх прав.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги уточнив та суду пояснив, що згідно п. 7 Договору відповідач ОСОБА_2 зобов'язувався знятись з реєстрації у проданій квартирі, однак дана вимога ним виконана не була, оскільки він залишився зареєстрованим за адресою АДРЕСА_1. Невиконання відповідачем умов даного договору про зняття з реєстрації перешкоджає позивачу здійснювати в повному обсязі права власника квартири. А тому, просить усунути перешкоди в користуванні житлом, шляхом виселення ОСОБА_2 з квартири по АДРЕСА_1 та зобов'язати Сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільській області зняти ОСОБА_2 з реєстрації за вказаною адресою.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилися, хоча про час і місце судового засідання повідомлялася належним чином, а саме через засоби масової інформації (оголошення в газеті "Свобода" № 91 (2301) від 12.10.2008 р.) Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином і не з'явився у судове засідання без поважних причин, а тому слухати дану справу можливо у його відсутності, без особистих пояснень відповідача, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про взаємовідносини сторін, з приводу яких виник спір.
Представник відповідача Сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільської області у судове засідання не з'явився, однак подав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, щодо вирішення спору покладається на думку суду.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши та оцінивши докази по справі, суд
встановив:
08 серпня 2005 року між ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5, яка діяла від імені ОСОБА_6, та ОСОБА_1 був укладений нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу на двокімнатну квартиру АДРЕСА_1.
Відповідно до п. 7 даного договору, продавці квартири зобов'язувалися знятись з реєстрації в квартирі АДРЕСА_1
Згідно довідки №367 від 22.09.2008 p., ДП "Фаворит - 2" ПП "Дружба сервіс житло 1", ОСОБА_2 зареєстровані у квартирі АДРЕСА_1.
У судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2 на даний час не знятий з реєстраційного обліку в квартирі АДРЕСА_1.
З моменту відчуження квартири відповідач ОСОБА_2 набув статусу тимчасового жильця.
Згідно ст. 8 ЦК України, якщо цивільні відносини не врегульовані, вони регулюються тими правовими нормами, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія права).
Відповідно до ст. 98 ЖК України тимчасові жильці на вимогу наймача або членів сім'ї, які проживають разом з ним, зобов'язані негайно звільнити приміщення, а в разі відмовлення -підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення. Згідно ст. 99 ЖК України піднаймачі і тимчасові жильці самостійного права на займане жиле приміщення не набувають незалежно від тривалості проживання.
Таким чином, враховуючи те, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований у спірній квартирі у статусі тимчасового жильця - він підлягає виселенню з цієї квартири без надання іншого жилого приміщення.
З часу укладення даного договору, а саме з 08.08.2005 року відповідач ОСОБА_2 у спірному помешканні не проживав та не проживає у ньому на теперішній час.
При таких обставинах, беручи до уваги те, що квартира є власністю позивача і невиконання відповідачем ОСОБА_2 умов договору про зняття з реєстрації перешкоджає позивачу в повному обсязі володіти, користуватися та розпоряджатися його квартирою, суд вважає, що слід виселити ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення та зобов'язати Сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільської області зняти його з реєстрації за вищевказаною адресою.
На підставі наведеного, керуючись ст. 8 Цивільного кодексу України, ст. 98, 99 Житлового кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 212, 214, 215 Цивільно-процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов - задовольнити.
Виселити ОСОБА_2, з квартири АДРЕСА_1, без надання іншого жилого приміщення.
Зобов'язати Сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільської області зняти з реєстрації ОСОБА_2, 1987 року народження за адресою АДРЕСА_1.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.