Судове рішення #8724543

                 

                                                                                                                    Справа №2-207/2010

Р І Ш Е Н  Н Я

І М ‘ Я М    У К Р А Ї Н И

    2 квітня 2010 року   Попаснянский районний суд Луганської області

в складі:  головуючого судді          Григоренко Л.М.                  

                 при секретарі                   Корабльової Н.В.      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Попасна

 цивільну справу за  позовом ОСОБА_1  до відділення виконавчої дирекції ФСНВ у Попаснянському районі про визнання права на страхові виплати, -

встановив:

Позивачка, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2, смерть якого згідно лікарняного свідоцтва про смерть № 22 від 18.12.2008 року та акту патологоанатомічного дослідження від 18.12.2008 року настала через хронічну легенево-серцеву недостатність, хронічно легеневе серце, пневмоконіоз, хронічне обструктивне захворювання легень,  та яка не пов’язана з отриманням померлим професійного захворювання з чим позивачка не згідна, та вважає, не обґрунтованим висновок профпатологічної МСЕК м. Луганськ, який не знайшов причинного зв’язку смерті її чоловіка з профзахворюванням, через що вона позбавлена права  на одержання, як одноразової соціальної допомоги у розмірі п’ятирічних страхових виплат, так і щомісячних страхових виплат згідно пп. „д” п.1 ч.1 ст.21 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності”, звернулась до суду з позовом в якому просить встановити причинний зв’язок між шкідливими умовами праці на шахтах Луганської області за період з 1953 по 1988 роки та  професійним захворюванням і як слідство смертю її чоловіка ОСОБА_2 У зв’язку з чим просить призначити та провести комплексну профпаталогічну експертизу, проведення якої доручити Луганському обласному бюро судово-медичних експертиз Крім того просить стягнути з відповідача на її користь щомісячні  страхові виплати  за п’ять років, та зобов’язати відповідача щомісячно сплачувати  на її користь страхові виплати у зв’язку з втратою годувальника, виходячи з розміру страхових виплат її чоловікові, які він отримував на час його смерті на ІНФОРМАЦІЯ_1 року, розмір яких витребувати у відповідача.

В судовому засіданні представник позивачки підтримав заявлені позовні вимоги.

Представник відповідача позов не визнав у повному обсязі, надавши свої письмові заперечення на а.с.39-41, та нормативні документи на обґрунтування своїх заперечень на а.с.41-44.

Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши надані ними докази та письмові матеріали справи вважає необхідним відмовити в задоволенні позову з наступних підстав.

Згідно ч.3 ст.10 та ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Із пояснень представників сторін судом встановлено, що предметом позову є спір про право на отримання страхових виплат позивачкою після смерті свого чоловіка який за життя отримував страхові виплати  у ВВД ФСНВ у Попаснянскому районі  у зв’язку з професійним захворюванням, та які були припинені у зв’язку з його смертю, яка не була пов’язана з його професійним захворюванням, а позивачки було відмовлено в призначенні їй страхових виплат у зв’язку з втратою годувальника.

Відповідно до пп..6.1.1. п. 6.1 розділу 6 „Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат „затвердженого Постановою правління ФСНВ України № 24 від 27.04.2007 року документами, що подаються для призначення одноразової допомоги та щомісячних страхових виплат в разі смерті застрахованої особи є : 9) висновок МСЕК про причинний зв’язок смерті потерпілого з наслідками раніше отриманого трудового каліцтва чи професійного захворювання. Чинними нормативними документами не передбачено встановлення причинного зв’язку смерті на підставі висновків судово-медичної експертизи. Про що зазначено в Інструкції про встановлення причинного зв’язку смерті з професійним захворюванням (отруєнням) або трудовим каліцтвом, де у розділі другому визначений вичерпний перелік експертиз, відповідно до якого саме на МСЕК  покладаються функції щодо встановлення причинного зв’язку смерті з професійним захворюванням (отруєнням), або трудовим каліцтвом  (а.с.43). На підставі чого, та заяви ОСОБА_1 відділенням ВД ФСНВ у Попаснянскому районі були надані всі необхідні  та наявні документи головному лікарю Луганського обласного центру медико-соціальної експертизи для встановлення причинного зв’язку смерті її чоловіка з раніше отриманим професійним захворюванням. Однак згідно довідки серії 2-20 ПС № 001481 від 10.08.2009 року профпатологічна МСЕК м. Луганськ причинного зв’язку смерті ОСОБА_2 з його  профзахворюванням не встановила. При встановленні цього висновку Луганський обласний МСЕК керувався висновками медико-експертної комісії  Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності в м. Дніпропетровськ. Згідно висновку  медико-експертної комісії  Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності в м. Дніпропетровськ (а.с.54) матеріали медико-експертної справи, карти стаціонарного хворого та амбулаторної карти ОСОБА_2 були досліджені на загальноінститутській медико-експертної комісії з питань причинно-слідчого зв’язку його смерті від ІНФОРМАЦІЯ_1 року з професійним захворюванням. При цьому комісія дослідила і протокол патологоанатомічного дослідження і дійшла висновку про те, що ОСОБА_2 крім професійного захворювання  легень,  в 1993 році переніс ще й інфаркт міокарда з приводу чого неодноразово лікувався з приводу ішемічної хвороби серця. Саме це захворювання стало причиною наявності у нього вираженої стадії серцевої недостатності  (СН П-Б). Крім того він в 1998 році переніс  операцію на шлунку. Тому на підставі вище зазначеного та досліджених медичних документів на ОСОБА_2 та з урахуванням Наказів МОЗ України комісією була визначена основна причина смерті ОСОБА_2,  якою була визнана саме „некомпенсована серцева недостатність (на фоні ішемічної хвороби серця та поширеної форми атеросклерозу),  що потягло набряк легень та головного мозку. На підставі чого був зроблений висновок про відсутність причинно-слідчого зв’язку між смертю ОСОБА_2 та його професійним захворюванням.

Не встановила причинного зв’язку  смерті ОСОБА_2 з професійним захворюванням і Обласна МСЕК згідно довідки № 3 (серії 2-20 ПС № 001758 від 10.10.2009 року (а.с.5), яка по своєму юридичному статусу є вищою відносно профпаталогічної МСЕК м. Луганськ.

Тому враховуючи віще зазначене суд вважає, що підстав для призначення судово-медичної експертизи для встановлення причинно-слідчого зв’язку між смертю ОСОБА_2 та його професійним захворюванням  не має. Тим більше, що встановлення цього зв’язку було ретельно перевірено спеціалізованим медичним науково-дослідницьким закладом, а саме медико-експертною комісією  Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності в м. Дніпропетровськ. На підставі чого суд вважає позов не обґрунтованим в повному обсязі на підставі чого вважає необхідним відмовити в його задоволенні в повному обсязі.  

На підставі викладеного та керуючись ст.8,48 Конституції, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999р. №1105, керуючись ст.ст.4,8,10,1160-64,88,179,212-215,292,294 ЦПК України, суд –

Постановив:

 В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити  в повному обсязі за необґрунтованістю позовних вимог.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області через Попаснянський райсуд.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація