Справа № 527/2271/14-ц
У Х В А Л А
"25" вересня 2014 р. Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючої судді - Марущак Р.М.,
при секретарі – Проценко А.О.
з участю :
народних засідателів:
- В.Г. Мірошніченко
- В.М. Калініної
заявника - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глобине цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною, заінтересовані особи – виконком Кринківської сільської ради як орган опіки та піклування, Глобинська центральна районна лікарня, управління Пенсійного Фонду України у Глобинському районі,
В С Т А Н О В И В:
10.09.2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій прохає визнати недієздатним рідного брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Весела Долина Глобинського району Полтавської області, та призначити її опікуном останнього.
Мотивувала тим, що ОСОБА_2 з 4.07.2007 року є інвалідом другої групи загального захворювання, перебуває на диспансерному обліку у лікаря-психіатра Глобинської ЦРЛ через наявне психічне захворювання , лікувався в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні ім. О.Ф. Мальцева, йому встановлено діагноз виражена деменція з явищами стійкого амнестичного синдрому внаслідок хронічної прогресуючої демілінізуючої енцефаломієлополінейропатії з деліріозними епізодами в анамнезі.
Брат в даний час не здатний усвідомлювати свої дії та керувати ними, дійсність адекватно не сприймає, його постійно переслідує незрозуміла боязнь, поліпшення психічного стану не спостерігається.
У судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримувала, посилаючись на підстави та обставини, викладені в ній. Пояснила, що ОСОБА_2 навчався у звичайній школі, два роки проходив строкову службу в армії, закінчив школу ДОСААФ, де отримав кваліфікацію водія, приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в зв`язку з чим є інвалідом другої групи. Неадекватна поведінка у брата стала спостерігатися десь у 2007-2008 роках і з того часу його стан погіршується. Він практично не має пам`яті на найближчі події, може одягнутися лише під керівництвом, ночами не спить, весь час ходить, збуджений, його переслідує незрозуміла боязнь, ввижаються за вікном кіно і щось інше, нереальне. І вона, і мати стали побоюватися неадекватності ОСОБА_3 . В даний час він знову знаходиться на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні ім. О.Ф. Мальцева.
Заявник заявила клопотання про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи для встановлення психічного стану брата.
З`ясувавши, що встановлення психічного стану ОСОБА_2 має значення у справі і потребує спеціальних знань в області медицини, суд вбачає підстави для призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи, яка відповідно до вимог п.2 ч.1 ст. 145 ЦПК України є обов`язковою.
Керуючись ст. ст. 130, 143, 145 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання заявника задовольнити.
Призначити по справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу, виконання якої доручити експертам Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева , попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
На вирішення експертизи поставити питання:
1). Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та житель с. Весела Долина Глобинського району Полтавської області, душевною хворобою або недоумством, внаслідок чого не може розуміти значення своїх дій та керувати ними?
На час виконання експертизи провадження у справі зупинити.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 527/2271/14-ц, амбулаторну(медичну) картку на ім`я ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Р.М. МАРУЩАК
Народні засідателі : В.Г. Мірошніченко
В.М. Калініна
призначення судом експертизи