Судове рішення #8718520

Справа № 2-а-7076\2008

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

24 грудня 2008 року м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Сорочко Є.O.,

при секретарі Ясинському .Г.,

з участю представника позивача Остапенко Г.Б.

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації* до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів державної соціально допомоги в розмірі 831, 73 грн. Свої вимоги мотивують тим, що відповідачці була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям за період з 1.08.2006 р. по 31.12.2006 р. в розмірі 338, 25 грн. в місяць та в січні 2007 р. - 372, 08 грн. Під час звернення ОСОБА_2 за державною соціальною допомогою в лютому 2007 р. спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Менської райдержадмшістрації було виявлено, що їй призначено пенсію в разі втрати годувальника із моменту смерті останнього, а саме з квітня 2006 р. Оскільки при визначенні розміру державної соціальної допомоги до сукупного доходу сім'ї доходи ураховуються в тому місяці за який вони нараховані, було зроблено перерахунок розміру державної соціальної допомоги в межах терміну призначення. Таким чином виникла переплата державної соціальної допомоги. ОСОБА_2 в письмовому вигляді 30.03.2007 р. було повідомлено про необхідність відшкодування надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги, однак до цього часу кошти до бюджету не надійшли, отже державі нанесені збитки.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що звернувшись до позивача за допомогою малозабезпеченим сім'ям вона не скривала свого сукупного доходу, оскільки пенсія в разі втрати годувальника була їй призначена в лютому 2007 року лише після прийняття рішення суду від 09.01.2007 року про встановлення факту батьківства. Таким чином вважає, що оскільки кошти були нею отримані лише в лютому 2007 року, то вони не можуть бути враховані в сукупний дохід сім'ї за 2006 рік.

.. Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

На підставі заяви ОСОБА_2 від 15.08.2006 р. та доданих до неї документів про доходи відповідачу була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям за період з 1.08.2006 р. по 31.12.2006 р. в розмірі 338, 25 грн. в місяць та в січні 2007 р. - 372, 08 грн.

В лютому 2007 року відповідач звернулась до управління праці та соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації за продовженням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з 01.02.2007 року по 31.08.2008 року, однак в призначенні допомоги відповідачу було відмовлено на підставі того, що спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Менської райдержадміністрації було виявлено, що їй призначено пенсію в разі втрати годувальника із моменту смерті останнього, тобто з квітня 2006 р.

Управлінням праці та соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації було зроблено перерахунок розміру державної соціальної допомоги в межах терміну призначення.

Відповідно п. 28 Порядку призначення і виплат державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 p. N 250, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи факт родинних зв'язків з батьком відповідача було встановлено рішенням Менського районного суду Чернігівської області від 09 січня 2007 року та заяву про призначення пенсії в разі втрати годувальника прийнято управлінням Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області 06.02.2007 року, що підтверджується копією рішення Менського районного суду Чернігівської області № 2-о-2\2007 від 09.01.2007р. та заявою про призначення пенсії від 06.02.2007 року, зареєстрованою під № 22.

Таким чином, відповідачем не було приховано, а також навмисно подано недостовірних даних про її доходи та майновий стан, оскільки за продовженням допомоги малозабезпеченим сім'ям вона звернулась в лютому 2007 року та подано відомості про дохід за 2006 рік без врахування пенсії в разі втрати годувальника, оскільки в 2006 році вказана пенсія нею отримана не була.

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні позовних вимог управління праці та соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 необхідно відмовити за необґрунтованістю.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог управління праці та соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації до ОСОБА_2, відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація