Апеляційний суд Запорізької області
Справа: № 22-2840 Головуючий у 1-й інстанції: Батрак І.В.
2006р. Доповідач: Кримська О.М.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2006р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Бєлки В.Ю.
Суддів: Кримської О.М.
Осоцького І.І.
При секретарі: Петровій О.Б.
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11 січня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Запорізької міської Ради про визнання права власності на житловий будинок,
встановила:
8 липні 2005 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання права власності на частину житлового будинку.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 - відповідач по справі померла.
В листопаді 2005 року ОСОБА_2 змінила свої позовні вимоги та пред'явила позов до Запорізької міської ради про визнання права власності на житловий будинок.
В позові зазначала, що після смерті її дід ОСОБА_4 залишив на її ім'я заповіт на 1/2 частину житлового АДРЕСА_1 в м. Запоріжжі.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3, яка була власником 1/2 частини житлового будинку. Після смерті матері вона є єдиною спадкоємицею.
Посилаючись на ці обставини просила суд визнати за нею право власності на АДРЕСА_1 в м. Запоріжжі за заповітом та за законом.
Рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11.01.2006 року позов задоволено. Визнано за ОСОБА_2 право власності на АДРЕСА_1 в м. Запоріжжі за заповітом та за законом
В апеляційній скарзі на вказане рішення суду ОСОБА_1 посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив рішення суду скасувати, а справу направити на новий розгляд.
Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які брали участь у справі, дослідивши матеріали справи та доводи скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не брали участь у справі.
З матеріалів справи вбачається, що за договором купівлі-продажу , посвідченого Запорізькою державною нотаріальною конторою 26.09.1977 року ОСОБА_4 та ОСОБА_3
придбали у власність по 1\2 частині житлого АДРЕСА_1 в м. Запоріжжі (а.с.9).
13 липня 1990 року ОСОБА_4 заповів належну йому на праві власності 1\2 частину спірного будинку своїй онучці - ОСОБА_5 (а.с.6).
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_2присвоєне призвіще чоловіка _ "ОСОБА_2" (а.с.8).
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки - ОСОБА_3
Задовольняючи позовні вимоги , суд першої інстанції виходив з того, що спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 є позивачка, а тому визнав за нею право власності на спірний будинок.
Проте, 28.09.2004 року ОСОБА_3уклала з ОСОБА_1 договір дарування , згідно якого при житті подарувала йому належну їй на праві приватної власності 1/2 частину жилого будинку з відповідною частиною господарських будівель та споруд, який знаходиться в м. Запоріжжі на АДРЕСА_1, договір зареєстрований в Державному реєстрі правочинів( а.с.36)
Суд, всупереч вимогам цивільно-процесуального закону, не притягнув до участі у справі ОСОБА_1, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору чи належного відповідача, чим порушив його права та обов'язки, позбавив права приймати участь у дослідженні обставин справи, критсуватись наданими йому цивільно-процесуальними законодавством правами, а також при незгоді з рішенням суду,оскаржити його.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з нправленням справи на новий розгляд,оскільки допущені судом порущення процесуального законодавства перешкоджають ухваленню нового рішення по справі.
Керуючись ст. 307, 311,314, 316, 317 ЦПК України, колегія суддів ,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11 січня 2006 року по цій справі скасувати , а справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі суду.
Ухвала набирає законної сили негайно, проте може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України.
Головуючий: підпис Судді: підписи