Судове рішення #8712857

Справа № 2-169/2008 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

9 грудня 2008 року.                                      Савранський районний суд Одеської області

в складі: головуючого            Бородія В.Є.,

при секретарі            Бершадській О.А., -

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Саврань справу за позовом ОСОБА_1 до Савранської селищної ради Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом і на обгрунтування своїх позовних вимог пояснив наступне.

30 січня 1994 року помела його баба, ОСОБА_2, після смерті якої залишилося спадкове майно, яке складається із житлового будинку, розташованого по вул.  Черняховського, 11 в смт. Саврань Одеської області. Позивач є її спадкоємцем за заповітом.

Позивач прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління спадковим майном, але у зв'язку з тим, що за життя ОСОБА_2 не були виготовлені правовстановлюючі доку менти, що посвідчували її право власності на вказаний житловий будинок, він не має можливо сті узаконити своє володіння спадковим майном, просить суд визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований в смт. Саврань Одеської області, вул.  Черняховського, 11.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду письмову заяву про визнання позову й розгляд справи за його відсутності.

Вислухавши пояснення позивача, взявши до уваги думку відповідача, викладену ним у заяві, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Згідно зі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.

У судовому засіданні встановлено, що житловий будинок, розташований по вул.  Черняховського, 11 в смт. Саврань Одеської області є власністю ОСОБА_2, померлої 30 січня 1994 року, на який при житті власниці не були оформлені правовстановлюючі документи.

Позивач фактично прийняв спадщину шляхом фактичного вступу у володіння спадковим майном - здійснював догляд за будинком, робив поточний ремонт, обробляв присадибну земельну ділянку. За таких обставин, суд вважає, що позивач успадкував майно після смерті баби, тому воно є об'єктом права приватної власності в розумінні ст. 316 ЦК України, у зв'язку із чим є підстави для визнання за позивачем права власності на спадкове майно.

Викладене підтверджується: свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 (а. с. 5), технічним пас портом на житловий будинок (а. с. 11-15), довідкою Савранської селищної ради (а. с. 21), довідкою Савранської районної державної нотаріальної контори (а. с. 28).

Крім того, факт належності зазначеного майна ОСОБА_2 підтверджують свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4

На підставі викладеного, керуючись статтями 316, 331, 1218, 1225, 1268 ЦК України, статтями 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з господарчими будівлями, розташований в смт. Саврань Одеської області по вул.  Черняховського, 11, загальною вартістю 37757 грн., який складається з: житлового будинку вартістю 24370 грн., сараю вартістю 944 грн., сараю вартістю 11269 грн., отмостки вартістю 434 грн. та огорожі вартістю 740 грн., після померлої 30 січня 1994 року ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Савранського районного суду Одеської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація