Справа № 2- 1376 /2008р
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2008 р. Рівненський міський суд
в особі судді Олексюк Г.Є.
при секретарі Мельнику А.В.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,
встановив:
ОСОБА_1, звернувшись з позовом до Рівненського міського суду, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1000 грн. щомісячно.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, суду пояснила , що з відповідачем вона перебувала в зареєстрованому шлюбу з 12 січня 2001 року до 28 грудня 2005 року .Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З початку 2003 року сторони разом не проживають і з того часу відповідач жодної допомоги сину не надає, не цікавиться його станом здоров»я, духовним та фізичним розвитком.
їй важко одній утримувати дитину, тому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина в розмірі 1000 грн.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з"явився , про час та місце розгляду справи повідомлявся заздалегідь та належним чином, про що свідчать розписки. Згідно його письмових заперечень позов про стягнення аліментів визнає частково Вказує, що в даний час він має на утриманні дружину та двоє неповнолітніх дітей, має офіційне місце роботи, що просить врахувати при винесенні рішення . Не заперечує стягувати з нього аліменти на утримання сина в розмірі 1/4 частини його заробітку.
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку що позов підлягає до часткововго задоволення.
Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 12 січня 2001 року до 28 грудня 2005 року .Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з матір»ю.
З початку 2003 року відповідач з сім»єю не проживає, матеріальної допомоги на утримання сина не надає.
Відповідно до вимог ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до вимог ст. 181 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину, визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду кошти на утримання дитини/аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька , або у твердій грошовій сумі.
Суд вважає за можливе стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання сина в розмірі 1/4 частини його заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. При цьому суд враховує, що ОСОБА_1 має постійне місце роботи, де отримує заробітну плату, а також враховує наявність ще двох неповнолітніх дітей від першого шлюбу. Суд вважає, що саме такий розмір аліментів що буде відповідати інтересам позивачки , а також інтересам дітей від іншого шлюбу, а також засадам розумності і справедливості.
Відповідно до ч.3 ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судовий збір/державне мито/в розмірі 51 грн. в прибуток держави, а також витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7, 5 грн.
На підставі викладеного, ст. 141, 180, 181 СК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213 - 215, 226, ЦПК України, суд
вирішив :
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини заробітку /доходу/ щомісячно, але не меньше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 28 листопада 2007 року і до повноліття сина.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір/державне мито/ в прибуток держави в розмірі 51 грн. ( п'ятдесят одна).
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7, 5 грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд з поданням в 10 денний строк заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20 денний строк після подачі цієї заяви апеляційної скарги.
Рішення може бути також оскаржено і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення рішення. У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.