Справа№ 2-45 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 р. Біляївський районний суд
Одеської області в складі: головуючого- судді Андреева Е.О. при секретарі Ігнатенко С.В. за участю прокурора Малеева О.М, представника Біляївського РЕМ Ободовської О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Біляївка цивільну справу за позовною заявою Біляївського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Біляївського РЕМ ВАТ ЕК" Одесаобленерго" про визнання незаконним і скасування рішення комісії Беляевского РЕМ ВАТ а Одесаобленерго « по розгляду акту НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нарахування споживачу ОСОБА_3 збитків у сумі 2461 грн.10 коп. та ін.", суд -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду із позовом в інтересах ОСОБА_1. та ОСОБА_2, стверджуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_2 представниками Біляївського РЕМ за результатами перевірки споживання електроенергії в АДРЕСА_1, було складено акт про порушення споживачем ОСОБА_3.Правил користування електроенергією для населення НОМЕР_2. На підставі зазначеного акту вказаний будинок відключений від електропостачання та ІНФОРМАЦІЯ_3. комісією Біляївського РЕМ за результатами розгляду акту НОМЕР_1 було прийняте рішення про покладання на споживача ОСОБА_3 обов'язку по відшкодуванню збитків у сумі 2461 грн.10 коп., про що свідчить протокол засідання комісії НОМЕР_3. Посилаючись на те, що вищевказаний акт про порушення Правил користування електроенергією від ІНФОРМАЦІЯ_1 не відповідає вимогам чинного законодавства, а рішення комісії Біляївського РЕМ від ІНФОРМАЦІЯ_3 є незаконним, прокурор звернувся до суду із данним позовом на захист прав позивачів .
Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_1 в судовому засіданні наполягали на задоволенні позову, пояснивши, що будинок в АДРЕСА_1 належав ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4. Під час складання акту про порушення вони повідомляли про це представників Біляївського РЕМ, пояснюючи їм, що не прийняли спадщину після смерті ОСОБА_3і тому не можуть переоформити на себе особовий рахунок в Біляївському РЕМ. Безобліково електроенергію вони не споживали і не споживають. Вона вся проходить через лічільник, і в даний час заборгованності за її споживання вони не мають. Представник Беляевского РЕМ Оободовська О.С. у судовому засіданні позов не визнала, вказавши при цьому, що акт про порушення електроенергії та рішення комісії Біляївського РЕМ були складені та прийняті відповідно до чинного законодавства і відомчих нормативних актів, а тому підстави для визнання їх незаконним відсутні..
Вислухавши в судовому засіданні пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні , ІНФОРМАЦІЯ_1 представниками Біляївського РЕМ за результатами перевірки споживання електроенергії в АДРЕСА_1 було складено акт НОМЕР_1 про порушення Правил користування електроенергією споживачем ОСОБА_3.(а.с.20-21). На підставі вищевказаного акту рішенням комісії Біляївського РЕМ від ІНФОРМАЦІЯ_3 був зроблений розрахунок розміру збитків у сумі 2461 грн.10 коп., обов'язок по відшкодуванню яких був покладений на ОСОБА_3(а.с.22-23) .
Судом також установлено, що вищевказані акт та рішення комісії Біляївського РЕМ не відповідають вимогам чинного законодавства про електроенергетику , виходячи з наступного. Так, в силу ст.ст.26,27 закону України « Про електроенергетику « від 16.10.1997 p. M575/97-BP споживач електроенергії несе встановлену законом відповідальність у випадку порушення умов
договору з електропостачальником і Правил користування електроенергією. У відповідності зі ст.1 зазначеного закону споживачами електроенергії , зокрема, є фізичні особи, що використовують електроенергію для власних потреб на підставі договорів про її продаж і покупку. Відповідно до п. 53 Правил користування електроенергією для населення затв. Постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 р. у випадку виявлення представником електропостачальника порушення Правил користування електроенергією, у тому числі фактів її розкрадання, складається акт, що підписується представником электропостачальника і споживачем. Згідно із п.48 Правил відповідальність за самовільне підключення до електромережі настає у разі її розкрадання.
Як випливає з досліджених судом матеріалів справи , при складанні акту про порушення від ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_1 представниками Біляївського РЕМ не було встановлено факт розкрадання або безоблікового споживання електроенергії поза приладами в АДРЕСА_1. Вказане випливає із самого тексту акту та пояснень позивачів у справі. Крім того, на час укладання вищевказаного акту, споживач ОСОБА_3., на яку відкрито особовий рахунок в Біляївському РЕМ, померла ІНФОРМАЦІЯ_4. і спадщину після її смерті було прийнято її спадкоємцями тільки ІНФОРМАЦІЯ_5( а.с.14-16,19). На даний час у будинку мешкають позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 але електропостачання до нього припинено, хоча заборгованності із споживання електроенергії вони не мають.
Але, як при складанні акту про порушення Правил користування електроенергією, та ї при його розгляді комісією Біляївського РЕМ, вказані обставини враховані не були, обов'язок про відшкодуванню нарахованих збитків був покладений на померлу ОСОБА_3., що є неприпустимим.
З урахвуванням викладеного, суд вважає, що позов є обгрунтованим, відповідає вимогам діючого законодавства, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 1,26,27 закону України " Про електроенергетику ", п.53 Правил користування електроенергією для населення,ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов Біляївського міжрайпрокурора задовольнити. Визнати таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства про електроенергетику , акт про порушення правил користування елеткроенергією побутовим абонентом НОМЕР_1 , складений ІНФОРМАЦІЯ_2 представниками Біляївського РЕМ ВАТ ЕК " Одесаобленерго". Визнати незаконним і скасувати рішення комісії Біляевського РЕМ НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3 по розгляду акту НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нарахування споживачу ОСОБА_3збитків за порушення Правил користування електроенергією в сумі 2461 грн. 10 коп.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Біляївський
районний суд шляхом подачі протягом 10-ти днів з дня його проголошення заяви про
апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, або в
порядку ст.295 ч.4 ЦПК України.