Судове рішення #8700337

                                                                               

                                                                                                                       

                                                                                                                       Справа № 2а-2024/10/1211 2010р.

ПОСТАНОВА

іменем України

 19 березня 2010 року                                                                                                                         м. Красний Луч

Суддя Краснолуцького міського суду Луганської області Бєляєва Л.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області про поновлення строку для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів, визнання дій Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області неправомірними та зобов'язання нарахування та виплати щомісячної державної соціальної допомоги згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни",-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області про визнання дій Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області неправомірними та зобов'язання нарахування та виплати щомісячної державної соціальної допомоги згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни". В обґрунтування позову зазначив, що Управління ПФУ в м. Красний Луч в порушення вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", йому неправомірно відмовлено в підвищенні пенсії як "дитині війні за 2009 рік. Просить визнати дії Управління ПФУ в м. Красний Луч Луганської області неправомірними та зобов'язати Управління ПФУ в м. Красний Луч нарахувати та виплатити на його користь недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за 2009 рік повністю. Також, позивач просить розглянути адміністративну справу без його участі, у зв'язку з віком та незадовільним станом здоров'я.

До суду від відповідача надійшло заперечення проти позову, в якому він просив відмовити позивачу у задоволені позову, так як оскаржувані дії вчинені відповідно до чинного законодавства, в межах повноважень Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області, без порушення прав і інтересів позивача. Також, відповідач просив розглянути адміністративну справу у його відсутність у порядку письмового провадження.

15.03.2010 року суддею постановлено ухвалу про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши у сукупності доводи сторін, на які вони посилюються як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги обгpунтовані, та підлягають  задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" статус «дітей війни» мають  особи, які є громадянами України та якими на час закінчення Другої світової війни (02 вересня 1945 року) було менше 18 років.

Судом встановлено, що позивач має статус дитини війни, знаходиться на обліку у відповідача, отримує пенсію за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням № 175363, виданим УП та СЗН в м. Красний Луч.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Згідно ч.2 ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншим нормативно-правовим актом.

Позивачу за 12 місяців 2009 року виплачено надбавку як дитині війни в загальній сумі 597, 60 грн., що підтверджується листом УПФУ м. Красний Луч Луганської області від 16.02.2010 року за № 4001.

На підставі ст. 54 України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» у 2009 р. встановлено прожитковій мінімум на одну особу та для тих,  хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року, а з 01.10.2009 року встановлено прожитковий мінімум  на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 701 грн. та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років – 632 грн., дітей віком від 6 до 18 років – 776 грн., працездатних осіб-744 грн., осіб, які втратили працездатність – 573 грн.

Ст. 71 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" Кабінету Міністрів України надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Цією нормою передбачено встановлення в абсолютних сумах розмірів тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є мінімальний розмір заробітної плати. Відповідно дії не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Отже, нарахування та виплата у 2009 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов*язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у способи, що передбачені Конституцією та Законами України.

Крім цього, для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 1.10.2007р. застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

На час розгляду цієї справи судом розмір мінімальної пенсії за віком визначений лише ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і згідно цієї норми мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановлених для осіб, що втратили працездатність.

Відповідно до ст. 2 ч. 1 Закону України "Про прожитковий мінімум" від 15 липня 1999 року, прожитковий мінімум застосовується для встановлених розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком.

Таким чином, відповідач зобов'язаний був нарахувати та виплатити позивачу підвищення до пенсії як дитині війни за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009р. з урахуванням прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".

Керуючись ст.ст. 3, 8, 22,152 Конституції України, ст.ст. 2, 17, 18,87,94,122,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про соціальний захист дітей війни», Законом України "Про Державний  бюджет України на 2009 рік», Законом України "Про прожитковий мінімум", суд–

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області про визнання дій Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області неправомірними та зобов'язання нарахування та виплати щомісячної державної соціальної допомоги згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни" задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків пенсії за віком, як дитині війни, з 01 січня 2009 року по 31 січня 209 року.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 01 січня 2009 року по 31 січня 2009 року, з урахуванням здійснених виплат.

Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження на протязі 10 днів з часу отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Краснолуцький міський суд Луганської області.

 

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація