Судове рішення #8692022

            Справа № 2-А-789/10

                                    Номер стат.звіту К.90

                                    Код суду:0707

П О С Т А Н О В А

                                                   І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

      15 квітня 2010  року                                                                 м. Мукачево

Мукачівський   міськрайонний  суд   Закарпатської   області

 

                        в особі:     головуючого-судді         Заборовського В.С.

                                            при секретарі                         Мочарко М.М.

               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мукачево адміністративну справу за позовом  ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_4 до виконавчого комітету Мукачівської міської ради  про зобов»язання вчинення дій,-  

            в с т а н о в и в :

Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися в суд з позовом до виконавчого комітету Мукачівської міської ради про зобов»язання вчинення дій. Позовні вимоги мотивують тим, вони являються співвласниками  квартири АДРЕСА_1 згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно. Відповідно до ст. 317 - 319 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. З метою покращення умов проживання, ними було проведено перепланування належної їм квартири. Зміни, які проведені ними у квартирі відображені у технічному паспорті на житлову квартиру АДРЕСА_1 від 27.03.2010 року виготовленого Мукачівським МБТІ та ЕО. В зв'язку з юридичною необізнаністю ними не було оформлено дозвільну документацію на проведення даного будівництва. З метою оформлення дозвільних документів на проведене будівництво та необхідністю прийняття його в експлуатацію, вони звернулися до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради з проханням надати містобудівні умови та обмеження на завершення перебудови власної квартири. Містобудівні умови та обмеження є підставою для розроблення проектно-технічної документації та надання дозволу на виконання будівельних робіт. Без отримання зазначених документів ввести об'єкт в експлуатацію неможливо. На їхнє звернення вони отримали лист від 23.03.2010 року №«-131/01-20 де додатково запрошено надати згоду власників суміжних квартир. Враховуючи те, що зміни проводилися квартирі, яка належить їм на праві приватної власності, вважають вимогу виконавчого комітету Мукачівської міської ради щодо надання згоди власників суміжних квартир не законною та такою, що суперечить чинному законодавству.

    В судове засідання  позивачі не з»явивлись, але від  них надійшла заява в якій просять розглядати справу у їх відсутності, позовні вимоги підтримують в повному обсязі і просять суд їх задоволити.

    Представник виконавчого комітету Мукачівської міської ради  в судове засідання не з»явився,але від нього надійшла заява в якій просить розглядати справу у відсутності їхнього представника,позовні вимоги визнають, не заперечують проти їх задоволення.

    Дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого:

    Судом встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 є  співвласниками квартири АДРЕСА_1, що стверджується копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно за №1639579 від 03.10.2003 року  /а.с.10/.

    Відповідно до. ст.ст.317-319 ЦК України « Власникові належать право володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місце знаходження майна. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд».

    Згідно ст.369 ЦК України « Співвласники майна, що є у спільній  сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено  домовленістю між ними».

    Відповідно до ст.383 ЦК України «Власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів сім»ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва».

    В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 з метою покращення умов проживання ними було проведено перепланування належної ним квартири. З міни, які проведені позивачами у квартирі зазначені  у технічному паспорті на житлову квартиру АДРЕСА_1 від 27.03.2010 року виготовлено Мукачівським МБТІ та ЕО /а.с.12-13/. Крім того ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 не оформили дозвільну документацію на проведення вищезазначеного будівництва.

    Згідно п.4 ст.357 ЦК України «Співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок  добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності».

    У відповідності до ст.376 ЦК України «Житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно, вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил».

Таким чином, вимоги позивачів є підставними  і такими, що підлягають задоволенню.

    Керуючись ст.ст. 10, 11, 71, 122, 158-163, 167  КАС України, ст.ст.317-319,357,369,376, 383,суд -

п о с т а н о в и в:

   

Позов ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до виконавчого комітету Мукачівської міської ради  про зобов»язання вчинення дій - задоволити.

Зобов»язати виконавчий комітет Мукачівської міської ради Закарпатської  області  надати містобудівні умови та обмеження на завершення перебудови  квартири АДРЕСА_1, що належить  на праві спільної сумісної власності ОСОБА_2 , ОСОБА_3   та ОСОБА_4   згідно технічного паспорту на житлову квартиру від 27.03.2010 року виготовленого Мукачівським  МБТІ та ЕО.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в Львівський апеляційний адміністративний суд.

    Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.

Головуючий             підпис                     В.С.Заборовський

З оригіналом вірно:Оригінал постанови знаходиться в адміністративній справі №2-А-789/10 в Мукачівському міськрайонному суді.

    Суддя Мукачівського

    міськрайонного суду                                                       В.С.Заборовський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація