Дело № 2-3426/2009
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2009 року м. Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Плавич І.В.
при секретарі - Бабаєвій З.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом Моторного (транспортного) страхового бюро України до ОСОБА_1 про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування, посилаючись на наступні обставини.
18 червня 2006 року в м. Одесі на вул. Люстдорфська дорога з вини ОСОБА_2, який керував автомобілем ВАЗ 21011 д/з 429-63 ОК, була скоєна дорожньо-транспортна пригода.
В результаті зазначеної дорожньо-транспортної пригоди був пошкоджений автомобіль „Alfa Romeo" д/з 321-07 OK, який належить ОСОБА_3.
У відповідності до звіту про визначення розміру матеріальних збитків, заподіяних власнику автомобіля НОМЕР_1 в наслідок ДТП, вартість матеріальних збитків заподіяних власнику автомобіля НОМЕР_2 в наслідок ДТП, складає 35520 гривень 15 копійок.
На дату скоєння відповідної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_1 не мав чинного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Представник позивача в судове засідання з'явився, зробив уточнення до позовних вимог, просить суд стягнути з відповідача на користь Моторного (транспортного) страхового бюро України відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування у розмірі 25500 гривень, та інші витрати пов'язані з розглядом справи, а саме: витрати за надання правової допомоги у розмірі 2000 гривень та суму оплаченого судового збору у розмірі 462 гривні 13 копійок.
Відповідач в судове засідання з'явився, позов визнав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, суд вважає, що позовні вимоги Моторного (транспортного) страхового бюро України до ОСОБА_1 про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування - підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судом встановлено, 18 червня 2006 року в м. Одесі на вул. Люстдорфська дорога з вини ОСОБА_2, який керував автомобілем ВАЗ 21011 д/з 429-63 ОК, була скоєна дорожньо-транспортна пригода, що підтверджується постановою Малиновського районного суду м. Одеси за адміністративною справою № 3-19946/06 від 24 липня 2006 року.
В результаті зазначеної дорожньо-транспортної пригоди був пошкоджений автомобіль „Alfa Romeo" д/з 321-07 ОК, який належить ОСОБА_3.
У відповідності до звіту про визначення розміру матеріальних збитків, заподіяних власнику автомобіля НОМЕР_1 в наслідок ДТП, вартість матеріальних збитків заподіяних власнику автомобіля НОМЕР_2 в наслідок ДТП, складає 35520 гривень 15 копійок.
На дату скоєння відповідної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_1 не мав чинного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Власник пошкодженого автомобіля з метою відшкодування звернувся до Моторного (транспортного) страхового бюро України.
У відповідності до наказу Моторного (транспортного) страхового бюро України від 11 грудня 2006 року за № 1089 на розрахунковий рахунок ОСОБА_3 було перераховано 25500 гривень за шкоду заподіяну в результаті пошкодження „Alfa Romeo" д/з 321-07 OK, що підтверджується платіжним дорученням № за № 998 від 12 грудня 2006 року.
Відповідно до ст. 41 п. 41.1 Закону України „Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ", МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ст. 1191 ЦК України, особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Моторного (транспортного) страхового бюро України до ОСОБА_1 про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування - підлягають задоволенню в повному обсязі.
Як вказує ст. 79 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи, до яких, в свою чергу відносяться, зокрема, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, витрати на правову допомогу, та витрати, пов'язані з проведенням судових експертиз.
В силу ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає можливим стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача витрати пов'язані з розглядом справи, а саме витрати за надання правової допомоги у розмірі 2000 гривень та суму оплаченого судового збору у розмірі 462 гривні 13 копійок.
Керуючись 10, 11, 15, 60, 88, 208, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.1191 ЦК України, ст. 41 Закону України „Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ", суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Моторного (транспортного) страхового бюро України до ОСОБА_1 про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Моторного (транспортного) страхового бюро України відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування у розмірі 25500 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Моторного (транспортного) страхового бюро України витрати за надання правової допомоги у розмірі 2000 (дві тисячі) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Моторного (транспортного) страхового бюро України суму оплаченого судового збору у розмірі 462 (чотириста шістдесят дві) гривні ІЗ(тринадцять) копійок.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.