Судове рішення #867724
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                              УКРАЇНИ

№2-119/2007 від 28.02.2007р.

15 березня 2007 року    Шумський районний суд Тернопільської області

в складі головуючої судді                                              Томчук С В.

при секретарі                                                                 Шліхта А.О.

з участю представника позивача                                 ОСОБА_1

представника відповідача                                             Лазарука В.Є.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Шумськ цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Шумської міської ради про визнання  права власності на новостворене майно

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2   звернувся до суду із позовом до шумської міської ради, в якому просить визнати за ним право на новостворене майно, яке складається з торгового павільйону, яке знаходиться в АДРЕСА_1 в м. Шумськ .

В попередньому судовому засіданні представник позивача   повністю підтримав заявлені позивачем позовні вимоги і пояснив, що рішенням Шумської міської ради від 21.11.2003року №НОМЕР_1 позивачу було дозволено встановлення торгового павільйону на АДРЕСА_1. Перед тим , розпорядженням голови Шумської райдержадміністрації №НОМЕР_2 від 05.09.2003року, було затверджено акт вибору та обстеження земельної ділянки для встановлення торгового павільйону на території торгового ринку. Крім того, ним було отримано дозвіл НОМЕР_3 від22.03.2004року на розміщення малої архітектурної форми(торгового павільйону) на території ринкової площі. Отримавши необхідну документацію , позивач розпочав будівництво даного торгового павільйону. У вересні 2004року будівництво павільйону було завершено і актом державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію від 20.09.2004року, збудований позивачем торговий павільйон був прийнятий в експлуатацію. Крім того, даний акт був затверджений   розпорядженням голови Шумської райдержадміністрації №НОМЕР_4 від 24.09.2004року. Відповідач відмовився визнати за ним право власності на новостворене майно . Позивач рахує, що він за законом набув право власності та просить його вимоги задовольнити.

Представник відповідача в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю та пояснив, що рішенням виконкому вони відмовили позивачу визнати за ним право власності на збудований торговий павільйон. На даний час представник відповідача не заперечує проти задоволення позову та вважає за можливе винесення рішення в попередньому судовому засіданні.

Суд, перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, оцінивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення із слідуючих підстав:

Згідно розпорядження голови Шумської райдержадміністрації №НОМЕР_2 від 05.09.2003року, було затверджено акт вибору та обстеження земельної ділянки для встановлення торгового павільйону на території торгового ринку підприємцю ОСОБА_2.

 

Відповідно до рішення Шумської міської ради від 21.11.2003року №НОМЕР_1 позивачу було дозволено встановлення торгового павільйону на ринковій площі за НОМЕР_5 в м. Шумськ .

Позивачем було отримано дозвіл НОМЕР_3 від22.03.2004року на розміщення малої архітектурної форми(торгового павільйону) на території ринкової площі, що був виданий відділом містобудування та архітектури 22.03.2004року.

Рішенням державної технічної комісії від 20 вересня 2004року  ,   збудований позивачем торговий павільйон був прийнятий в експлуатацію, що стверджується актом державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію від 20.09.2004року.

Розпорядженням голови Шумської райдержадміністрації №НОМЕР_4 від 24.09.2004року актом державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію від 20.09.2004року був затверджений.

Згідно повідомлення Шумської міської ради №НОМЕР_6 від 21.02.2007 року торговий павільйон побудований позивачем ОСОБА_2 розташований за адресою АДРЕСА_1.

Згідно ст.331 ЦК України право власності на нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва та прийняття в експлуатацію.

У відповідності до ст. З 92 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється чи не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа , який засвідчує його право власності.

Згідно ст. 12 Закону України „Про власність" громадянин набуває права власності на майно, що ним створене.

За вказаних обставин суд рахує за доцільне визнати за позивачем право власності на новостворене майно, оскільки позивач, отримавши всю необхідну документацію , завершив будівництво торгового павільйону, який був прийнятий в експлуатацію .

На підставі наведеного, керуючись ст. 12 ЗУ „Про власність" , ст.331, 392 ЦК України, ст.ст. 212-214 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за гр. ОСОБА_2 право власності на торговий павільйон, загальною площею 20.07м.кв. .кв.,   по АДРЕСА_1.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Заява про апеляційне оскарження подається апеляційному суду Тернопільської області через Шумський районний суд на протязі 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - на протязі 20 днів після подання апеляційної заяви або без попереднього подання апеляційної заяви в строк визначений для їх подання.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація